فیزیوتراپی کمر
فهرست مطالب

فیزیوتراپی کمر موثرترین و مهم ترین روش درمان در اغلب آسیب ها و بیماری های مرتبط با ستون فقرات در ناحیه کمر است.

کمردرد یکی از شایع ترین دردهای سیستم اسکلتی بدن انسان است که دلایل مختلفی داشته و اغلب با راهکارهای غیرجراحی بهبود می یابد.

افراد مبتلا به کمردرد برای انجام فیزیوتراپی کمر به مراکز فیزیوتراپی ارجاع داده می شوند و پس از بررسی شرایط بیمار و آنچه سبب بروز درد شده اقدامات فیزیوتراپی برای بیمار انجام می گیرد.

فیزیوتراپیست ابتدا بیمار را تحت ارزیابی قرار داده تا علت بروز کمردرد مشخص شود و پس از آن از راهکارهای مختلفی برای کمک به کاهش مشکلات بیمار استفاده می کند.

در کلینیک فیزیوتراپی معینی خدمات تخصصی فیزیوتراپی کمر شامل تمرینات ورزشی ، تکنیک های درمان دستی ، لیزر درمانی و … به مراجعه کنندگان گرامی ارائه می شود.

تکنیک های فیزیوتراپی کمر

  • درمان های دستی برای آزادی سازی عضلات و بافت نرم درگیر شده
  • ماساژ درمانی
  • لیزر درمانی با استفاده از لیزر پرتوان و لیزر کم توان
  • مگنت تراپی
  • الکتروتراپی
  • دیاترمی
  • تمرینات ورزشی (تمرینات ورزشی که توسط فیزیوتراپیست تنظیم می شود با تقویت عضلات تضعیف شده علاوه بر کمک به روند بهبودی ریسک آسیب دیدگی در آینده را نیز کاهش می دهد.)

شایع ترین دلایل کمردرد

بیرون زدگی دیسک کمر

آسیب و بیرون زدگی دیسک کمر یکی از آسیب های شایع ستون فقرات است که مهره های انتهایی ستون فقرات را درگیر می کند و منجر به بروز درد و التهاب کمر و اختلال در عملکرد فرد می شود.

فیزیوتراپی کمر در ااغلب مبتلایان به بیرون زدگی دیسک کمر موثر واقع شده و می تواند مشکلات فرد را به حداقل برساند.

فیزیوتراپیست از لیزر درمانی و الکتروتراپی برای کمک به کاهش درد بیمار استفاده کرده و تمرینات مخصوصی را نیز برای تقویت عضلات کمر و کمک به روند بهبودی به بیمار آموزش می دهد.

آرتروز کمر

آرتروز کمر نیز از بیماری های شایع ستون فقرات بخصوص در افراد سالمند است که سبب بروز درد و محدود شدن دامنه حرکات فرد می شود.

با انجام فیزیوتراپی کمر می توان تا حد زیادی به کاهش مشکلات ناشی از آرتروز کمر امیدوار بود.

فیزیوتراپیست در کنار استفاده از تجهیزات و روش های درمانی توصیه هایی در ارتباط با اصلاح سبک زندگی به بیمار می کند تا احتمال آسیب دیدگی مجدد و بروز کمردرد به حداقل برسد.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی در شمال تهران از موثرترین راهکارهای فیزیوتراپی کمر برای کمک به کاهش مشکلات افرادی که از کمردرد رنج می برند استفاده می کنند.

فیزیوتراپیست با توصیه هایی در ارتباط با نحوه انجام فعالیت ها ، نشستن و ایستادن بطور صحیح و … به کاهش مشکلات ستون فقرات کمک زیادی می کند.

بلند کردن اجسام سنگین

فعالیت شدید بدنی بدون آمادگی قبلی و بلند کردن اجسام سنگین نیز از جمله دلایل شایع بروز کمردرد است که با تکنیک های فیزیوتراپی کمر بهبود می یابد.

بارداری

شرایط بارداری ، اضافه وزن و بزرگ شدن شکم می توانند سبب وارد شدن فشار به ستون فقرات و بروز مشکلاتی همچون کمردرد شود.

تکنیک های فیزیوتراپی کمر می تواند به خانم باردار کمک کند تا شرایط بهتری را تجربه کند.

 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی کمر – فیزیوتراپی در ونک – فیزیوتراپی در ملاصدرا – فیزیوتراپی در گاندی – فیزیوتراپی در جردن – فیزیوتراپی در شمال تهران – فیزیوتراپی خوب در تهران – فیزیوتراپی با دفترچه بیمه تامین اجتماعی – فیزیوتراپی در خیابان ولیعصر – فیزیوتراپی در میرداماد

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.