الکتروتراپی گردن
فهرست مطالب

با بررسی موضوع الکتروتراپی گردن با شما دوستان عزیز همراهیم.

امروزه از روش الکتروتراپی گردن در موارد زیادی و برای درمان دردهای ناحیه گردن به شدت استفاده می شود و به وسیله این شیوه کاربردی آسیب ها و مشکلات ناحیه گردن درمان شده و وضعیت بیمار تغییر می یابد. روش الکتروتراپی گردن مزیت های زیادی دارد و کاربرد این روش درمانی در زمینه های مختلفی است.

الکتروتراپی گردن
الکتروتراپی گردن

کلینیک فیزیوتراپی معینی در تلاش است با ارائه خدمات درمانی از جمله درمان ضایعات ارتوپدی ، نورولوژی ، روماتولوژی ، درمان آسیب های ورزشی ، سوزن درمانی و درمان های دستی و taping با بهترین متد های درمانی و تجهیزات پیشرفته نقش موثری در بهبود بیماران محترم داشته باشد.

پیشنهاد می کنیم پست هزینه فیزیوتراپی دیسک گردن را مطالعه نمائید.

در ادامه مقاله به سوالاتی که در زمینه الکتروتراپی گردن برای شما دوستان عزیز پیش بیاید و ذهنتان را درگیر کند پاسخ می دهیم. امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید باشد.

انجام دادن الکتروتراپی گردن چه اهمیتی دارد؟

الکتروتراپی از چه طریقی بر ناحیه گردن عمل می کند؟

دلایل ایجاد درد در ناحیه گردن به چه مواردی مربوط می شود و دردهای ناحیه گردن با چه علائمی بروز می کنند؟

کاربردهای مهم روش الکتروتراپی در درمان بیماری های ناحیه گردن کدامند؟

فواید استفاده از روش الکتروتراپی گردن شامل چه مواردی می شود؟

آیا استفاده از دستگاه الکتروتراپی ناحیه گردن زمان زیادی طول می کشد و آیا روش الکتروتراپی گردن درد دارد؟

انجام دادن الکتروتراپی گردن چه اهمیتی دارد؟

برای درمان کردن دردهای ناحیه گردن معمولا اقدامات مهمی صورت می گیرد و بیماران درمانشان از طریق این روش های ویژه انجام می شود.

متخصص فیزیوتراپیست در هنگام انجام دادن روش های کاربردی برای از بین بردن درد گردن مسلما اقدامات اساسی را به کار می گیرد. در مرحله اول شرایط بیمار به طور کامل ارزیابی می شود و فیزیوتراپیست با توجه به شرایط بیمار و علتی که گردن درد مورد نظر را ایجاد کرده است از روش های مهمی چون الکتروتراپی استفاده می کند و پزشک متخصص درمان را شروع کرده و با توجه به شرایط کلی وضع بیمار را مورد بررسی قرار می دهد.

شرایط هر بیمار خاص است و استفاده از روش های مهم مانند الکتروتراپی تنها با بررسی همه موارد مهم در این مورد چون عامل زمینه ای بیماری ایجاد می شود.

لطفا پست آرتروز گردن و روش های درمان آن را چک کنید.

انجام دادن الکتروتراپی گردن چه اهمیتی دارد؟
انجام دادن الکتروتراپی گردن چه اهمیتی دارد؟

فیزیوتراپیست  با به کار بردن الکتروتراپی درمان درد ناحیه گردن را انجام می دهد.

از روش های درمانی مهم در ارتباط با فیزیوتراپی است و در این شیوه مهم غیر تهاجمی بودن  آن مشاهده می شود که بدون وارد شدن سوزن به بافت های بدن درمان کامل آن صورت می گیرد.

تحریک های الکتریکی که در روش الکتروتراپی از آن استفاده می گردد با مطالعات مختلف به دست آمده و پزشکان متخصص در آزمایش های زیادی کاربرد این روش را کشف کرده اند.

انجام دادن الکتروتراپی گردن چه اهمیتی دارد؟
انجام دادن الکتروتراپی گردن چه اهمیتی دارد؟

دلیل اصلی که از الکتروتراپی استفاده می شود مربوط به تسکین دادن دردهای مزمن است که عوارضی نداشته و به راحتی درمان صورت می گیرد.

دستگاه الکتروتراپی این قابلیت را دارد که فرکانس های خاصی را در دامنه مشخصی تنظیم کرده و فیزیوتراپیست ماهر نیاز است که در این زمینه فرکانس ها را بر اساس وضعیت بیمار و شرایطی که بدن بیمار به تحریک های عصبی منتشر شده از دستگاه پاسخ می دهد تنظیم کند. به طور مثال بیماری که در تصادف دچار گردن درد شده و این آسیب مدت یک ماه است که فرد را درگیر خود کرده برای درمان پزشک متخصص از فرکانس بالاتر و مناسب تری به کار می برد تا درمان بهتر صورت گیرد.

درد ناحیه گردن حتی در قسمت های دیگر بدن مانند کمر در برخی موارد ادامه دارد و بازوها را تحت تأثیر قرار می دهد. این درد به حدی است که محدودیت های زیادی را برای بیمار به ویژه در هنگام تکان دادن سر و گردن به وجود می آورد.

گردن درد را به عنوان یکی از بیماری های شایع در افراد می شناسند که بیشتر  افراد میانسال منجر به این آسیب می شوند. در حال حاضر بیشتر افراد درگیر این آسیب هستند و ممکن است افراد در دوران نوجوانی و جوانی نیز دچار گردن دردهای شدیدی شوند و از فعالیت هایی چون انجام تکالیف مدرسه ودانشگاه و… باز بمانند.

 

الکتروتراپی از چه طریقی بر ناحیه گردن عمل می کند؟

درمان الکتروتراپی از طریق یک دستگاه مجهز در کلینیک های فیزیوتراپی صورت می گیرد و در این زمینه جریان برق خفیفی از دستگاه مربوطه جدا شده و به ناحیه مورد نظر بدن داده می شود.

الکتروتراپی از چه طریقی بر ناحیه گردن عمل می کند؟
الکتروتراپی از چه طریقی بر ناحیه گردن عمل می کند؟

این درمان از روش سیمی که به دستگاه الکتروتراپی متصل است به ناحیه گردن و دیگر نقاط وارد می شود. در حال حاضر روش های مختلفی از درمان الکتروتراپی وجود دارد که با توجه به شرایط بیمار و تشخیص پزشک متخصص شیوه ای از این درمان مطمئن بر روی نقاط مختلف بدن به کار می رود و درمان صورت می گیرد.

الکتروتراپی از چه طریقی بر ناحیه گردن عمل می کند؟
الکتروتراپی از چه طریقی بر ناحیه گردن عمل می کند؟

یکی از درمان های اصلی که از طریق الکتروتراپی می توان آن را انجام داد مربوط به آسیب ها و دردهای ناحیه گردن است که برای دردهای ناحیه گردن از روش الکتروتراپی به میزان زیادی استفاده می شود و دردهای این قسمت از بدن را به وسیله تحریک کردن الکتریکی عصب های ناحیه گردن انجام می دهند و با این اقدام حس درد در افراد به وسیله پالس های الکتریکی دستگاه الکتروتراپی به عصب های حسی در زیر پوست انتقال داده می شود و حس تحمل پذیری را در این ناحیه بیشتر می کند.

امواج منتشر شده از دستگاه الکتروتراپی به ناحیه تحت درمان منتقل می شود و این امواج درد را کمتر کرده و به افراد کمک می کند که در زمان محدودی به آرامش دست یابند و دردهای ناشی از آسیب ها و مشکلات عضلانی کمتر شود.

الکتروتراپی از روش های مهم در درمان های مختص علم فیزیوتراپی است که به وسیله جریان الکتریکی درمان موجود انجام می شود.

ویژگی درمان از طریق الکتروتراپی این است که امواج دستگاه الکتروتراپی فقط به ناحیه ای که در بدن بیمار احساس درد وجود دارد تأثیر می گذارد و این قسمت را هدف درمان قرار می دهد و انتشار این امواج به دیگر نقاط بدن امکان پذیر نیست، به همین دلیل درمان مورد نظر فقط در ناحیه گردن یا دیگر نقاط صورت می گیرد و این جریان های الکتریکی دستگاه الکتروتراپی به نقاط درد موجود در بدن منتقل شده و درد را در کوتاه ترین زمان ممکن کاهش می دهد.

در دستگاه الکتروتراپی برای تحریک کردن اعصاب ناحیه درد از جریان الکتریکی به همراه امواج مغناطیسی قوی به کار برده می شود و امواج صوتی را به ناحیه تحت درمان انتقال می دهد. این امواج مغناطیسی قوی با توجه به تحریک اعصاب به بیمار کمک می کند که درد کاهش یابد و بیمار زودتر به آرامش دست یابد.

روش الکتروتراپی را در کل راهکاری مهم در زمینه دردهای ناحیه عضلات می دانند که دردهای مزمن اسکلتی و عضلانی را به آسانی تحت تأثیر قرار داده و این دردها را برای بیمار تسکین می دهد.

برای درمان دردهای مزمن و دردهایی که در ناحیه عضلانی حاد هستند از روش الکتروتراپی استفاده می شود، البته انجام دادن روش الکتروتراپی تنها با تشخیص و تجویز فیزیوتراپیست صورت می گیرد و در مواردی که مشکل بیمار به پارگی دیسک و… منجر شده باشد این احتمال وجود دارد که پزشک درمان دیگری را در نظر بگیرد و برای بیمار مورد نظر روش الکتروتراپی را انتخاب نکند.

روش الکتروتراپی بر بدن تأثیرات خاصی می گذارد. این دستگاه از طریق تغییر دادن سیگنال های مختلف ناحیه درد اقدام می کند، همچنین الکتروتراپی انقباض های ناحیه عضلانی را تحریک کرده و از این طریق بر ناحیه گردن موثر است.

بافت های ناحیه گردن به وسیله روش الکتروتراپی بهبود می یابند و آسیب های موجود در این بافت کمتر می شود.

الکتروتراپی دردی به همراه ندارد و فقط در بعضی مواقع افراد در هنگام استفاده از دستگاه الکتروتراپی سوزشی را در ناحیه تحت درمان احساس می کنند که در ساعات اولیه انجام دادن این روش، معمولا سوزش موجود کاهش می یابد.

در موارد زیادی اگر بیمار به پزشک در مورد سوزش و گزگز شدن ناحیه تحت درمان اطلاع دهد پزشک بیشتر دقت کرده و بررسی های لازم را در مورد روش الکتروتراپی بر بدن بیمار تحت معاینه قرار می دهد تا این شیوه کاربردی و امواج منتشر شده آن بر بیمار تأثیر خاصی نگذاشته و بیمار را درگیر مشکلات بیشتر نکند.

همان طور که اشاره شد روش الکتروتراپی موجب تحریک کردن عصب های ناحیه مورد نظر می شود و این تحریک به مرور هورمون هایی ضد درد را در ناحیه تحت درمان مانند اندورفین ترشح کرده و با ایجاد درمانی طبیعی درد موجود در بدن را کاهش می دهد.

کاربرد روش الکترواپی در درمان بیماری هایی است که مزمن بوده و بیماران به نتیجه درمانی مناسبی از شیوه های دیگر نرسیده اند

و از طریق روش کم خطر الکتروتراپی ترجیح می دهند درمان را انجام داده و به نتیجه مناسب دست یابند.

در این روش الکترودهای دستگاه باید در نقطه ای قرار بگیرند که فرد درد را احساس می کند به طور مثال اگر بیمار دچار گردن درد شدیدی می باشد این الکترودها بر نزدیکی گردن و محل درد قرار می گیرد و پزشک متخصص الکترودهای دستگاه الکتروتراپی را دور نقطه درد فرد می گذارند و از این راه جریان الکتریکی ناشی از دستگاه زودتر به عصب های موجود ارسال می شود.

الکترودهای مختص دستگاه الکتروتراپی در پارچه ای قرار می گیرد و الکترودهای خود دستگاه عمر مفید خیلی زیادی داشته و دائمی بوده و در موارد زیادی می توان از آن استفاده کرد.

پزشک با توجه به ناحیه ای از گردن بیمار که درد بیشتری دارد الکترودها را بر روی پوست بیمار قرار داده و با تنظیم کردن فرکانس دستگاه، امواج مغناطیسی موجود در الکتروتراپی را به میزان خاصی به بیمار انتقال می دهد تا امواج دستگاه به بافت های موجود در گردن نفوذ کرده و به مرور درمان سریعتری را ایجاد کنند.

دلایل ایجاد درد در ناحیه گردن به چه مواردی مربوط می شود و دردهای ناحیه گردن با چه علائمی بروز می کنند؟

بیشتر افراد دردهایی را در ناحیه گردن خود تجربه می کنند و این مشکل به عنوان یکی از جمله شایع ترین دردهای موجود در سیستم اسکلتی خیلی از افراد وجود دارد که بر بدن تأثیرات خاصی دارد.

همه قسمت های بدن وظایفی به عهده دارند و گردن نیز به عنوان یک عضو مهم در بدن وظایف خاصی را انجام می دهد که همین مسأله سبب می شود در صورت آسیب به این ناحیه بیماران با مشکلات بیشتری مواجه شده و بتوانند درمان خود در اسرع وقت را در برنامه خود داشته باشند.

عوامل زیادی دردهای ناحیه گردن را در افراد ایجاد کرده و هر فردی ممکن است این درد را متفاوت تجربه کند. در برخی موارد افرادی که گردن خود را بر بالشت نامناسب قرار می دهند این امکان وجود دارد که بعد از مدت کوتاهی دردهای شدیدی را در ناحیه گردن خود تجربه کنند.

بیشتر دردهای قسمت گردن به دلیل انجام دادن شیوه های اشتباه فعالیت ها در افراد صورت می گیرد، خوشبختانه درمان این دردها امکانپذیر شده و با روش کاربردی و مناسبی مانند الکتروتراپی در زمان محدودی درمان انجام می شود.

دلایل ایجاد درد در ناحیه گردن به چه مواردی مربوط می شود و دردهای ناحیه گردن با چه علائمی بروز می کنند؟
دلایل ایجاد درد در ناحیه گردن به چه مواردی مربوط می شود و دردهای ناحیه گردن با چه علائمی بروز می کنند؟

درمان به موقع

در موارد دیگر مشکلاتی مانند دیسک گردن و بیرون زدگی ناشی از این دیسک بر بدن بیماران تأثیر می گذارد و دردهای شدیدی را به وجود می آورد و لازم است که بیمار درمان به موقع را برای آسیب دیسک گردن به کار گیرد.

دلیل دیگر ایجاد گردن درد در بیماران به خم کردن زیاد سر در حین انجام دادن فعالیت های مختلف بر می گردد که در هنگام نشستن پشت کامپیوتر و… سر را زیاد به سمت پایین خم می کنند و به عضلات ناحیه گردن فشار زیادی وارد می شود و درد بیشتر می گردد.

افرادی که با موبایل و تلفن همراه مدت زیادی کار کرده و برای قرار دادن موبایل در نزدیک گوش خود از دست استفاده نمی کنند و تلفن را در میان سر و شانه نگه می دارند بعد از مدت کوتاهی ممکن است به گردن درد شدیدی مبتلا گردند.

درمان به موقع
درمان به موقع

دلیل دیگر ایجاد گردن درد به حوادث مختلفی چون تصادفات مربوط می شود که در زمینه تصادفات رانندگی ممکن است گردن آسیب ببیند و درد شدیدی در این ناحیه به وجود آید.

انجام دادن ورزش های سنگین نیز ممکن است به ناحیه گردن آسیب وارد کند و دردهای شدیدی را این افراد تحربه کنند.

در بعضی موارد در ناحیه گردن آسیب هایی چون رگ به رگ ایجاد می گردد که کشیدگی زیادی را در این قسمت به وجود می آورد و بیمار درد شدید و ادامه داری را تجربه می کند.

وارد آمدن ضربه شدید به گردن یا فشاری که به صورت غیر طبیعی بر ناحیه گردن به وجود می آید گردن درد را ایجاد می کند.

بافت های ناحیه گردن ممکن است دلیل دیگری برای گردن درد در بیماران شود و اگر این بافت ها آسیب ببیند مسلما افراد را درگیر سختی های بیشتر کند.

علت دیگر ایجاد شدن گردن درد در افراد مربوط به ایجاد آسیب در بیشتر مهره های گردنی است که درد را بیشتر کرده و بیماران را از انجام فعالیت های زندگی روزمره باز می دارد.

ضروری می باشد صفحه الکتروتراپی دیسک کمر را ببینید.

بیماری هایی که در ناحیه ستون فقرات خود دردهایی مزمن را تجربه می کنند در خیلی موارد به دردهای ناحیه گردن منجر می شوند و این دردها به ناحیه گردن کشیده می شوند.

در خیلی موارد اگر دردی در ناحیه گردن وجود داشته باشد ممکن است به پشت سر سرایت کند و سردردهای شدیدی را در افراد ایجاد کند. بیماری که به پزشک برای دلیل اصلی سردرد خود مراجعه می کند با انجام معاینات متوجه می شود که درد اصلی منتشر شده در پشت سر به دلیل آسیب به گردن و مشکل در این زمینه است و پزشک مربوطه درمان مناسب گردن درد را مد نظر قرار می دهد.

در خیلی مواقع درد گردن علائمی دارد که در مواردی که افراد گردن را حرکت می دهند این درد بیشتر می شود. حرکت دادن گردن به تمامی جهات با درد همراه است اما در مواردی که افراد بخواهند سر را زیاد خم کنند شدت درد بیشتر شده و بیمار را درگیر خواهد کرد.

گردن درد در خیلی موارد به ناحیه شانه و کتف های بیمار منتشر می شود و درد بیشتری را انتقال می دهد. بررسی درد ناحیه شانه و تشخیص آن فقط توسط متخصصان این حرفه صورت می گیرد و لازم است که بیمار در اسرع وقت به پزشک مراجعه کند تا علت اصلی درد و ناحیه متمرکز درد تعیین شود.

نکته

سفتی گردن در بیشتر موارد به دامنه حرکتی گردن آسیب وارد می کند و کاهش تکان دادن گردن را سبب می شود.

در خیلی موارد افراد در هنگام خوابیدن با مشکل مواجه شده و اختلال در این مواقع ایجاد می شود، ممکن است بیماری که درد شدید گردنی دارد در هنگام خوابیدن و استراحت نیز حس خوبی نداشته باشد و در این مواقع نیز درد ادامه یابد.

اندام های فوقانی بدن در مواقعی که فرد با گردن درد مواجه می شود گزگز کرده و مشکلاتی را ایجاد می کنند. بدن مانند سیستم به هم پیوسته ای عمل می کند که همه این اجزاء با هم و مکمل هم هستند و اگر ناحیه ای از بدن دچار آسیب شود همه قسمت های نزدیک به این ناحیه نیز تحت تأثیر قرار می گیرند.

نکته
نکته

اگر مشکل ساختاری خاصی در گردن افراد وجود داشته باشد ممکن است به عنوان علت اصلی درد گردن شناخته شود.

در برخی موارد بیمارانی که به پوکی استخوان مبتلا می شوند بعد از مدتی در ناحیه گردن خود درد شدیدی را احساس می کنند.

شیوه نشستن و خوابیدن در خیلی موارد ممکن است دلیل اصلی گردن درد در بیماران باشد.

برخی از عفونت ها بر ساختار گردن تأثیر گذاشته و آسیب هایی را در این زمینه ایجاد می کند.

گردن درد در هنگام حرکت دادن گردن خیلی شدت می یابد و فرد را به شدت اذیت می کند.

علامت دیگر گردن درد مربوط به سفت و ملتهب شدن ناحیه گردن است که این آسیب به مرور ایجاد می شود و بیمار را درگیر می کند.

در برخی موارد افراد سرگیجه های شدیدی دارند و این حالت تهوع و سرگیجه را به بیماری میگرن نسبت می دهند اما ممکن است با تشخیص پزشک سرگیجه های بیمار به دلیل آسیب موجود در ناحیه گردن باشد و اگر برای درمان این سرگیجه ها و گردن درد اقدامی صورت نگیرد، چند ماه فرد را درگیر خود می کند و مشکلاتی را به همراه دارد.

در ارتباط با درد گردن این امکان وجود دارد که درد عصبی انتشار یابد و افراد را بیشتر درگیر دردهای ناحیه گردن کند. از علائم مهم دردهای عصبی موجود در ناحیه گردن  ایجاد کرختی و بی حسی در ناحیه دست و بازوی افراد است که این حس کرختی در بیشتر موارد وجود دارد.

در برخی موارد بیماران در هنگام انجام دادن فعالیت هایی مانند راه رفتن دچار مشکل می شوند و اگر به ناحیه نخاعی آسیب وارد آید درد مربوطه بیشتر خواهد شد.

کاربردهای مهم روش الکتروتراپی در درمان بیماری های ناحیه گردن کدامند؟

روش الکتروتراپی در زمینه دردهایی که به دلایل مختلف در ناحیه گردن به وجود می آید کاربرد دارد و در خیلی موارد کارآیی خاص این شیوه به اثبات رسیده است.

بیماری هایی که در ناحیه گردن به صورت درد مزمن به وجود می آید و تحمل بیمار را کاهش می هد به وسیله روش الکتروتراپی کمتر می شود.

دردهای ناحیه گردن که به نقاطی چون شانه ها نیز انتقال می یابد با استفاده از درمان الکتروتراپی به راحتی کاهش داده می شود و این دردها از بین می روند. در خیلی مواقع دردهای ناحیه گردن به شانه و بازوی فرد منتقل می شود و بیمار درد زیادی را تجربه می کند و در برخی موارد قادر نمی باشد که دست یا شانه خود را به راحتی تکان دهد اما با انجام معاینات فیزیوتراپیست تشخیص دهد که آسیبی در ناحیه گردن شکل گرفته که این مشکل به دیگر نقاط سرایت کرده و آرامش را از بیمار دور می کند.

کاربردهای مهم روش الکتروتراپی در درمان بیماری های ناحیه گردن کدامند؟
کاربردهای مهم روش الکتروتراپی در درمان بیماری های ناحیه گردن کدامند؟

همان طور که اشاره شد یکی از کاربردهای اصلی روش الکتروتراپی بر روی بدن مربوط به افزایش دادن جریان خون در بدن است که بهبودی از این طریق سرعت می یابد و راحت تر فرد به درمان دست می یابد.

کاربرد دیگر روش الکتروتراپی مربوط به این است که در شیوه  مورد نظر بیمار نیازی ندارد از مسکن ها برای مدت زمان طولانی استفاده کند و نیازی به داروها و… برای درمان بهتر نیست.

عملکرد اندام ها با استفاده از الکتروتراپی بیشتر می شود.

در مواردی ممکن است افراد با انجام دادن ورزش هایی در ناحیه گردنشان آسیب هایی ایجاد شود که با استفاده از روش الکتروتراپی می توانند درمان را به کار گیرند و این ناحیه درد این آسیب را کاهش دهند.

کاربرد دیگر روش الکتروتراپی به دردهای عضلانی ناحیه گردن مربوط است که این روش مفید می تواند دردهای عضلانی مربوطه را کاهش دهد و به بیمار کمک کند که به شرایط عادی زندگی برگردد.

مسلما ایجاد آسیب در نقاطی از عضلات با درد شدید همراه است و بیمار با وجود این درد تمرکز کافی برای انجام دادن فعالیت های زندگی ندارد و در خیلی مواقع بیمار از فعالیت ها کناره گیری می کند تا با مشکل کمتری مواجه شود

گوشه نشینی مشکلی را حل نمی کند

البته همه می دانیم که انتخاب کردن گوشه نشینی دردی را کاهش نمی دهد و تا زمانی که فرد به دنبال برطرف کردن درد موجود نباشد شرایطی تغییر نمی کند

به همین دلیل در مواقع آسیب های مختلف در ناحیه گردن مراجعه به موقع به پزشک و انجام دادن طول درمان کامل برای دریافت نتیجه ضرورت دارد و به بیمار کمک می کند که به فعالیت های عادی زندگی خود ادامه دهد.

گوشه نشینی مشکلی را حل نمی کند
گوشه نشینی مشکلی را حل نمی کند

بیمارانی که مبتلا به آرتروز در ناحیه گردن خود هستند با به کار بردن روش الکتروتراپی درمانشان صورت می گیرد و این درد کاهش می یابد، آرتروز درد مزمنی بوده که در بیشتر افراد در ناحیه گردن و پاها شکل می گیرد و افراد در هنگام انجام دادن فعالیت های زندگی خود احساس خستگی و درد شدیدی کرده و رغبتی برای هیچ کاری ندارند.

اگر درد گردن به ناحیه شانه انتقال یابد و خشکی مفاصل شانه را ایجاد کند با استفاده از روش الکتروتراپی این درد تسکین می یابد و بیمار درد کمتری را تجربه خواهد کرد. خشکی ناشی از مفاصل شانه به مرور درد بیشتری را به وجود می آورد و انجام فعالیت های بیمار در بیشتر موارد با درد زیادی همراه است.

در برخی موارد در عضلات بدن گرفتگی هایی ایجاد می شود و این گرفتگی موجود در نقاط دیگر نیز اختلال به وجود می آید و بیمار دردهایی را در ناحیه گردن خود احساس می کند و نمی تواند گردن خود را تکان دهد

خوشبختانه روش الکتروتراپی برای درمان گرفتگی عضلانی ناحیه گردن کارآیی دارد و با استفاده از این روش کاربردی درمان مناسب تری صورت می گیرد.

روش الکتروتراپی مفاصل موجود را تحریک می کند و از این طریق به کاهش درد و مدیریت بهتر و کم شدن درد در نواحی مختلف بدن کمک خواهد کرد.

الکتروتراپی کاربرد دیگری که دارد مربوط به درمان کردن اختلالات مختلف عصبی و دیگر  ناحیه عضلانی است.

قدرت را در ناحیه عضلانی افزایش می دهد و به افراد کمک می کند که درمان بهتری را انجام دهند و ضعف قوا کاهش یابد.

اگر در نقاطی از مفاصل و … خون موضعی قرار داشته باشد این روش می تواند جریان این خون را بهبود بخشیده و به درمان منجر شود.

فواید استفاده از روش الکتروتراپی گردن شامل چه مواردی می شود؟

با پیشرفت تکنولوژی استفاده از روش الکتروتراپی گردن در بیشتر موارد برای درمان بیماری های ناحیه گردن کاربرد دارد و با تجویز فیزیوتراپیست افرادی که دردهای ناحیه گردن دارند می توانند به راحتی شاهد کاهش این درد باشند و بدون وجود درد به فعالیت های زندگی خود برگردند.

بیمارانی که در حرکت دادن سر مشکل داشته باشند و دردهایی را در ناحیه گردن خود احساس کنند نیاز می باشد که برای درمان این آسیب به پزشکان متخصص در این زمینه مراجعه کنند و با تشخیص پزشک اگر بیمار به جلسات الکتروتراپی ارجاع داده می شود این درمان کامل را انجام دهد.

فواید استفاده از روش الکتروتراپی گردن شامل چه مواردی می شود؟
فواید استفاده از روش الکتروتراپی گردن شامل چه مواردی می شود؟

واژه الکتروتراپی به هر نوع روش پیشرفته که در ارتباط با درمان بیماری های ناحیه عضلانی و… استفاده شده و در آن از جریان برق برای درمان به کار می برند، گفته می شود.

روش الکتروتراپی امروزه مزیت های زیادی را ایجاد کرده است و این شیوه کاربردی با توجه به کارآیی خاص در درمان بیماری های عضلانی و اسکلتی به کار می رود. مزیت های روش الکتروتراپی در خیلی موارد تأیید شده است و در ارتباط با کارآیی بالای این دستگاه افراد زیادی اطلاع کافی دارند. درمان این روش به عنوان شیوه ای ایمن شناخته می شود که غیر تهاجمی بوده و برای بدن ضرری ندارد.

بهترین مزیتی که روش الکتروتراپی دارد مربوط به تسکین دادن درد در نواحی مختلف بدن می باشد که این تسکین از راه مکانیسم هایی طبیعی که در بدن وجود دارد اقدام می کند و این مکانیسم ها و تأثیر آنها بر بدن عوارض خاصی به همراه ندارد.

روش الکتروتراپی بدون هیچ گونه عوارضی بر بدن تأثیر خود را می گذارد.

درمان بیماری های ناحیه عضلانی و اسکلتی به وسیله تحریک الکتریکی صورت می گیرد و نیازی به انجام دادن روش های سخت مانند جراحی و استراحت های طولانی نیست.

در این روش روند التیام بیماری های فرد سرعت می یابد و در زمان محدودی فرد به سلامتی دست می یابد، همچنین دوران بهبود بیماری ها کوتاه می شود و برای کاهش درد به طور کلی بیمار نیازی ندارد که دوره استراحت طولانی را سپری کند.

در این روش نیاز به استفاده از داروی خاصی برای بیمار نیست. همچنین ماده شیمیایی خاصی در این روش به کار نمی رود و با شیوه ای طبیعی درمان بیمار انجام می شود.

روش الکتروتراپی در جهان به عنوان یک درمان شناخته شده در کلینیک های فیزیوتراپی از آن استفاده می شود و کارآیی بالای این روش تثبیت شده است. در حال حاضر خیلی از افراد در دنیا از روش الکتروتراپی برای درمان بیماری های خود استفاده می کنند.

روش هایی که برای کاهش درد ناحیه عضلانی وجود دارد معمولا عوارضی به همراه دارد و اثر بر بدن می گذارد اما در استفاده از الکتروتراپی اثر مضری بر بدن نداشته و این روش تنها منبع درد موجود در بدن را هدف درمان خود قرار می دهد و از این طریق به ناحیه مورد نظر کمک خواهد کرد که درمان شود و از درد رهایی بخشد.

الکتروتراپی دردهای مختلفی که به دلیل کشیدگی عضلات در بدن ایجاد می شود را کاهش می دهد و آسیبی بر بافت ها به وجود نمی آید و تنها از طریق کاهش دادن درد ناحیه عضلات این کار صورت می گیرد. در خیلی موارد انقباض هایی در عضلات به وجود می آید که درد را در ناحیه گردن سبب می شود و فرد دچار مشکل گردد.

در روش های مختلفی چون دارو درمانی برای اینکه دردهای ناحیه گردن را کاهش دهند از مواد شیمیایی برای بیماران استفاده می شود و از این طریق به طور کلی سیستم بدن را تغییر می دهد و این تغییر متابولیسم مسلما با عوارضی همراه است، اما در روش الکتروتراپی درمان از طریق مکانیسم های بدن شکل گرفته و درصد ایجاد عوارض را به صفر می رساند.

مزیت دیگر روش الکتروتراپی برای درمان دردهای ناحیه گردن این است که تنظیم فرکانس آن به راحتی امکانپذیر است و در مواردی که بیمار درد زیادی را تجربه می کند فیزیوتراپیست به فیزیولوژیک بدن فرد توجه کرده و فرکانس های موجود در دستگاه الکتروتراپی را به صورت دقیق تنظیم خواهد کرد.

آیا استفاده از دستگاه الکتروتراپی ناحیه گردن زمان زیادی طول می کشد و آیا روش الکتروتراپی گردن درد دارد؟

معمولا انجام دادن روش الکتروتراپی برای درمان بیماری های ناحیه گردن و دردهای شدید این قسمت در مدت زمان کمی صورت می گیرد و افراد به وضعیت سلامتی خود به آسانی دست می یابند.

در خیلی مواقع این درمان برای ناحیه گردن تنها در حدود 20 دقیقه طول می کشد و فیزیوتراپیست با 20 دقیقه مورد نظر می تواند درمان را برای بیمار در ناحیه گردن انجام دهد.

آیا استفاده از دستگاه الکتروتراپی ناحیه گردن زمان زیادی طول می کشد و آیا روش الکتروتراپی گردن درد دارد؟
آیا استفاده از دستگاه الکتروتراپی ناحیه گردن زمان زیادی طول می کشد و آیا روش الکتروتراپی گردن درد دارد؟

در خیلی موارد بعد از 20 دقیقه اول ممکن است پزشک برای درمان کردن زودتر ناحیه گردن نیاز داشته باشد که تایم دیگری را در همان روز برای درمان بیماری در نظر بگیرد، این کار محدودیتی ندارد و بیماران می توانند در یک روز دو جلسه درمان با روش الکتروتراپی را انجام دهند

توصیه پزشکی

اما توصیه پزشکی این است که افراد در یک روز در بیشتر از دو تایم از دستگاه الکتروتراپی به کار نبرند تا این امواج تأثیراتی بر بدن نداشته باشد. بهتر این است که در مواقعی که لازم می باشد از دستگاه در طول روز دو باز استفاده شود و فاصله ای بین به کار بردن دستگاه وجود داشته باشد.

انجام دادن الکتروتراپی گردن کاربرد زیادی دارد و در زمان محدودی نتیجه این روش مشخص می شود. با توجه به شدت درد ناحیه گردن نتیجه دریافت شده از روش الکتروتراپی تفاوت دارد و در بیشتر مواردی که بیمار در وضعیت حادی قرار داشته باشد

توصیه پزشکی
توصیه پزشکی

یا به طور مثال به دلیل انجام ورزش سنگین، گردن در معرض آسیب جدی قرار گرفته باشد نیاز به درمان طولانی تری دارند و این احتمال هست که مدت زمان درمان افزایش یابد. در کل زمان مشخص برای درمان با توجه به درد فرد ادامه دارد و اگر بیماری شش ماه درگیر درد در ناحیه گردن باشد طول درمان بیشتری را در مقایسه با بیمار دیگری دارد.

در بیشتر موارد برای دریافت نتیجه لازم از درمان ممکن است زمان بیشتری طول بکشد و نتیجه مناسب بعد از چند هفته مشاهده شود.

سطح پوست در هر فردی مقاومت جداگانه ای دارد و در برخی بیماران به این امواج الکتریکی سطح پوست واکنش بهتری نشان داده و درمان زودتر صورت می گیرد.

نوع درد از لحاظ مزمن یا حاد بودن نیز در دریافت نتیجه درمان اهمیت دارد، در خیلی موارد این امکان می باشد که برای برطرف شدن درد حاد بیمار نیاز به انجام طول جلسات طولانی برای درمان از طریق الکتروتراپی دارد و از این طریق باید درمان را در زمان های مشخصی ادامه دهد.

در مواقعی که از دردهای حاد نام برده می شود معمولا منظور دردهایی بوده که در زمان خیلی کمی حتی کمتر از ثانیه بر قسمتی از بدن احساس می گردد و درد سریعی را ایجاد می کنند به طور مثال اگر دست فرد به وسیله چاقو بریده شود درد شدیدی در چند ثانیه به وجود می آید و بعد از آن از شدت درد کاسته می شود.

در مقابل درد مزمن به نوع دردهایی گفته می شود که بیشتر طول می کشد و فرد این درد را بیشتر احساس می کند و درد مزمن بعد از زمان کوتاهی مانند چند دقیقه به مرور بر شدت درد افزوده می شود و افراد درگیر درد ناشی از این آسیب می گردند.

در هر فردی مکانیسم خاصی که برای کنترل کردن درد وجود دارد متفاوت است و این مکانیسم شرایط خاصی را برای تحمل درد در بیمار ایجاد می کند.

توجه داشته باشید

خیلی از افرادی که از روش الکتروتراپی استفاده می کنند نتیجه خوبی را از این روش به دست آورده و در خیلی موارد از همان ابتدا درد در بیمار کنترل می شود و بیمار دردی را به شدت گذشته احساس نمی کند

توجه داشته باشید
توجه داشته باشید

سپس درد در بدن کاهش می یابد و بیمار دیگر نیازی به استفاده از دارو و… ندارد و بهبودی کامل بعد از انجام کامل جلسات الکتروتراپی حاصل می شود.

در بیشتر موارد اگر فرکانس های امواج الکتریکی روش الکتروتراپی به میزان پایینی باشند نیز عملکرد خاص خود را نشان داده و کارایی دارند اما با توجه به شرایط بیمار در خیلی موارد پزشک ممکن است که برای درمان بیماری فرد مانند گردن درد شدید از فرکانس های بالا استفاده کند.

توجه داشته باشید
توجه داشته باشید

خیلی از افراد این تصور را دارند که با وارد شدن تکانه های برق دستگاه الکتروتراپی دردی در بافت ها شکل می گیرد و این درد سطح ناحیه پوست را دچار مشکل می کند. خوشبختانه روش الکتروتراپی دردی ندارد و بیمار بدون اینکه دردی را تحمل کند م

ی تواند درمان را به وسیله الکتروتراپی را انجام دهد. در برخی موارد بیماران سوزشی را در هنگام انجام دادن روش الکتروتراپی ناحیه گردن احساس می کنند که این سوزش پایدار نیست و بعد از تمام شدن درمان نتیجه مناسب دریافت می شود.

در این روش بیماران هیچ شوک الکتریکی که دردآور بوده و مشکلاتی را برای سلامتی آنها ایجاد کند مسلما تجربه نکرده و درمان بدون هیچ نوع دردی ادامه می یابد.

ایمنی بالای دستگاه الکتروتراپی در زمینه درمان بیماری های فیزیوتراپی اثبات شده و عوارضی به همراه ندارد. بیمارانی که این روش را انجام داده اند معمولا بعد درمان از طریق الکتروتراپی عوارضی در بدن یا ناحیه پوست آنها ایجاد نشده و درمانشان به راحتی صورت می گیرد.

در حال حاضر وزارت بهداشت و درمان کشور تأییدیه استفاده از دستگاه الکتروتراپی را در زمینه درمان کردن بیماری های مختلف صادر کرده است و در زمینه های مختلفی می توان از این روش کاربردی استفاده کرد.

پیشنهاد می کنیم پست الکتروتراپی خار پاشنه را مشاهده کنید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.