مگنت تراپی دیسک گردن

مگنت تراپی دیسک گردن
فهرست مطالب

در این مطلب از کلینیک مگنت تراپی در تهران قصد داریم در رابطه با مگنت تراپی دیسک گردن برای شما صحبت کنیم. به دلیل این‌ که شایع‌ترین اتفاقی که برای اغلب افراد امکان دارد رخ دهد، درد در ناحیه گردن می‌باشد.

همچنین می توانید اطلاعاتی در مورد هزینه فیزیوتراپی دیسک گردن بدست آورید.

کلینیک فیزیوتراپی معینی در تلاش است با ارائه خدمات درمانی از جمله درمان ضایعات ارتوپدی ، نورولوژی ، روماتولوژی ، درمان آسیب های ورزشی ، سوزن درمانی و درمان های دستی و taping با بهترین متد های درمانی و تجهیزات پیشرفته نقش موثری در بهبود بیماران محترم داشته باشد.

برخی از افراد در هر روز امکان دارد این درد را تجربه کنند. اما علوم مختلفی امروزه روی کار آمده‌اند که کمک می‌کنند دردهای موجود در گردن بهبود بخشیده شود. یکی از این راهکارها که بسیار مناسب و تاثیر گذار می‌باشد، مگنت تراپی می‌باشد.

مگنت تراپی دیسک گردن یکی از انواع فیزیوتراپی می‌باشد که برای انجام آن فرکانس بسیار پائینی از میدان مغناطیسی بر روی نواحی بدن انجام می‌گیرد.

به ‌عنوان نمونه هنگامی ‌که درد در ناحیه گردن اتفاق می افتد، این میدان مغناطیسی با فرکانس بسیار کمتر می‌تواند در درمان آن تاثیرگذار باشد.

مگنت تراپی دیسک گردن
مگنت تراپی دیسک گردن

درون بدن یون‌های بسیاری در سلول‌ها و سیستم‌های کلوئیدی وجود دارد

درون بدن یون‌های بسیاری در سلول‌ها و سیستم‌های کلوئیدی وجود دارد که می‌تواند بر اثر نیروی مغناطیسی دچار تغییر و تحولاتی شود. در شرایطی که پالس‌های مغناطیسی به بافت‌های بدن رسانده می‌شود، این جریان الکتریکی بسیار ضعیف باعث می‌شود و سلول‌های که در معرض میدان مغناطیسی هستند، فعال شوند.

اما لازم است بدانید سلول‌های بیمار پتانسیل سطحی متفاوت‌تری در رابطه با سلول‌های سالم در بدن افراد وجود دارد. در واقع برای بقاء و سلامت بدن استفاده از انرژی طبیعی مغناطیس امری خیلی مهم است.

درون بدن یون‌های بسیاری در سلول‌ها و سیستم‌های کلوئیدی وجود دارد
درون بدن یون‌های بسیاری در سلول‌ها و سیستم‌های کلوئیدی وجود دارد

حال مگنت تراپی دیسک گردن از این شرایط تبعیت می‌کند. هر یک از افراد به ‌صورت فیزیکی برخی انرژی‌های نامرئی را در اطراف خود دارند. این دسته از انرژی‌ها به‌ عنوان بیو مغناطیس شناخته می‌شوند.

اگر شخصی تشخیص درستی از این انرژی داشته باشد، می‌داند که این شرایط عجیب نیست و بدن تمامی افراد قادر است از ویژگی‌ها و مزایایی که میدان انرژی طبیعی برای بدن فراهم می‌کند، استفاده داشته باشد تا بتواند از آن تأثیرهای مثبتی دریافت کند.

حال با وجود این راهکار متنوع و جدید می‌توان خیلی از بیماری‌ها را درمان کرد و می‌تواند در بخش‌های مختلف پزشکی کاربرد زیادی داشته باشد.

بهبود بیماری‌های مختلف

برای بهبود بیماری‌های مختلف علی ‌الخصوص آسیب‌هایی که بر روی ناحیه گردن و کمر دیده می‌شود، استفاده از مگنت تراپی در راهکارهای فیزیوتراپی بسیار مرسوم شده ‌است و در این موارد دیگر نیاز به استفاده از داروهای مداوم نیست.

البته نکته مفید این است که استفاده از این راهکار بدون هیچ‌گونه عوارض می‌باشد. فیزیوتراپی دکتر معینی قادر است مگنت تراپی دیسک گردن را برای بیمارانی که درگیر عارضه دیسک گردن هستند با شرایط بسیار خوبی ارائه دهد.

اگر قصد دارید بیشتر در رابطه با این روش مفید بدانید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا توضیحات جامع و کاملی را در رابطه با مگنت تراپی دیسک کردن برای شما فراهم سازیم.

عنوان‌هایی که در ادامه این مبحث قصد داریم آن‌ها را بررسی کنیم، شامل موارد زیر می‌شود.

به چه چیزی مگنت تراپی گفته می‌شود؟

شناخت ابزار درمانی مگنت تراپی

اثر مگنت تراپی بر روی گردش خون

شناخت و معرفی مغناطیس

پیشینه استفاده از مگنت تراپی

انواع میدان مغناطیسی مگنت تراپی چه مواردی است؟

میدان مثبت

میدان منفی

میدان پالسی

کاربرد اصلی مگنت تراپی در چه مواردی شمرده می‌شود؟

عملکرد مگنت تراپی به چه صورت می‌باشد؟

وجود میدان های مغناطیسی مختلف در بدن

تغییر در تعادل هورمونی با استفاده از مگنت تراپی

تغییر در تعادل الکترو‌مغناطیسی بدن با مگنت تراپی

برطرف‌شدن عوارض دیسک گردن با استفاده از مگنت تراپی

مگنت تراپی دیسک گردن به چه صورت انجام می‌گیرد؟

انواع مگنت تراپی دیسک در گردن چه مواردی شمرده می‌شود؟

انواع مختلف دستگاه‌های مغناطیسی شامل چه مواردی می‌باشد؟

میدان‌های مغناطیسی

مزایای استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن چه مواردی شمرده می‌شود؟

در هنگام استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

مگنت تراپی دیسک گردن چگونه می‌تواند با التهابات موجود مبارزه کند؟

فرآیند استفاده از مگنت تراپی

موارد عدم استفاده از مگنت تراپی

استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن امن می‌باشد؟

برخی ملاحظات برای استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن

نتایج حاصل‌شده از درمان با مگنت تراپی دیسک گردن چه زمانی حاصل می‌گردد؟

فواصل درمان با استفاده از روش مگنت تراپی دیسک گردن

استفاده از داروها در هنگام مگنت تراپی دیسک گردن

سایر روش‌های درمانی در کنار مگنت تراپی

چه رابطه‌ای بین مگنت تراپی و فیزیوتراپی وجود دارد؟

هزینه هر جلسه مگنت تراپی دیسک گردن چگونه محاسبه می‌گردد؟

جمع بندی مطالب

 

به چه چیزی مگنت تراپی گفته می‌شود؟

گسترش مگنت تراپی در ده ‌ساله اخیر به‌ حدی بسیار بالا بوده ‌است که توانسته به‌ عنوان یک راهکار درمانی در سطح جهان شناخته شود و در صنعت پیشرفته کشورهای توسعه ‌یافته روز به ‌روز استفاده از این راهکار مفید در حال افزایش می‌باشد.

بیمارانی که در فیزیوتراپی دکتر معینی درمان از طریق مگنت تراپی را دریافت کرده‌اند، این‌ موضوع را ذکر کرده‌اند که نتایج برای آن‌ها مسرت ‌بخش بوده و مگنت تراپی دیسک گردن توانسته دردها و عوارض و مشکلات مختلف در ناحیه گردن آن‌ها را برطرف کند و به دلیل این‌که هیچ‌گونه عارضه جانبی آزاردهنده‌ای را برای آن‌ها به‌ دنبال نداشته‌ است، از این راهکار اصولی استقبال کرده‌اند.

شناخت ابزار درمانی مگنت تراپی

در واقع یک ابزار درمانی طبیعی که با روش نیروی مغناطیسی می‌تواند نفوذ کامل به داخل کانال‌ها و، منافذ و مجاری بدن داشته باشد با نام مگنت درمانی شناخته می‌شود.

از راه مگنت تراپی می‌توان عملکردهای فیزیولوژیکی بدن را تنظیم کرد. عقیده دانشمندان دراین‌باره به این گونه است که از راه نیروی مغناطیسی می‌توان در جریان خون تغییراتی به وجود آورد که این می‌تواند خاصیت درمانی مگنت تراپی دیسک گردن را بسیار افزایش دهد.

در گذشته مغناطیس درمانی نام عملکرد مگنت تراپی بود و امکان دارد برخی از افراد آن را با این نام بشناسد. در واقع هدف اصلی این روش در درمان فیزیوتراپی ها بود و می‌توانست به آسیب‌های سیستم اسکلتی، عضلانی و عصبی کمک کند تا درمان با سرعت بالاتر اتفاق بیفتد.

این راهکار ایمن می‌باشد و غیر تهاجمی در نظر گرفته ‌شده است

این راهکار ایمن می‌باشد و غیر تهاجمی در نظر گرفته ‌شده و جهان امروز توانسته مگنت تراپی دیسک گردن را به یک متد پرکاربرد در کلینیک‌های فیزیوتراپی بشناسد.

علی‌الخصوص فیزیوتراپی دکتر معینی از این راهکار برای درمان دیسک گردن استفاده می‌کند، زیرا نه‌ تنها این عملکرد می‌تواند برای کمک کردن به تسکین درد کارساز باشد، بلکه باعث می‌شود بافت‌های آسیب ‌دیده ترمیم و بازسازی شوند و این شرایط کمک می‌کند تا بهبودی نیز با سرعت بالاتری اتفاق بیفتد.

امواج مغناطیسی تاثیر بسیاری بر روی بافت‌های آسیب ‌دیده بدن دارند که این عملکرد از طریق مگنت تراپی دیسک گردن اتفاق می‌افتد و باعث می‌شود که دوره نقاهت افراد کمتر گردد و فرایند بهبودی با سرعت بالاتری اتفاق بیافتد.

به دلیل این‌ که اوضاع مختلف الکترومغناطیسی در بدن انسان وجود دارد، تاثیر درمانی مگنت ترابی در تمامی نقاط امکان ‌پذیر است. اما مبحث اصلی ما این است که در رابطه با مگنت تراپی دیسک گردن برای شما اطلاعاتی داشته باشیم.

این راهکار ایمن می‌باشد و غیر تهاجمی در نظر گرفته ‌شده است
این راهکار ایمن می‌باشد و غیر تهاجمی در نظر گرفته ‌شده است

پیشنهاد می کنیم از پست قیمت هر جلسه مگنت تراپی دیدن کنید.

اثر مگنت تراپی بر روی گردش خون

مواد مورد نیاز سلول‌ها از طریق افزایش گردش خون اتفاق می‌افتد و این عملکرد بر اثر امواج مغناطیسی مگنت باعث می‌شود تا میزان اکسیژن به سلول‌ها بیشتر برسد و در کنار آن باعث می‌شود، سوخت ‌و ساز سلول‌ها بیشتر شود و باعث ترمیم آسیب‌های مختلف در نواحی بدن می‌گردد.

این متد درمانی باعث می‌شود تا بیماران از عمل‌ها و جراحی‌های غیرضروری جلوگیری کنند و دیگر برای درمان دیسک گردن نیاز به جراحی نباشد. علاوه ‌بر این‌ که بیشتر شدن جریان خون از طریق مگنت تراپی دیسک گردن در عروق و مویرگ‌ها ایجاد می‌شود، باعث می‌شود مواد مورد نیاز سلول‌ها تامین شود و همین‌طور به خروج مواد زاید کمک بسیاری می‌کند.

بنابراین باعث می‌شود که میزان درد عضلات بسیار کمتر گردد. افراد بسیاری می‌توانند از این راهکار درمانی استفاده مفید داشته باشند و از طریق آن شرایط بدن خود را بهبود ببخشند.

در این مواقع فیزیوتراپی دکتر معینی می‌تواند آماده خدمات ‌رسانی برای مگنت تراپی دیسک گردن باشد تا افراد این عارضه را پشت سر بگذارند و درمان با سرعت بالاتری برای آنها اتفاق بیفتد.

شناخت و معرفی مغناطیس

در واقع برای این‌ که بتوانیم بیشتر شرح دهیم که مگنت تراپی دیسک گردن به چه صورت انجام می‌گیرد، در ابتدا نیاز است شناخت درستی در رابطه با مغناطیس داشته باشید.

تعاریفی که از مغناطیس دیده ‌شده این است که یک پدیده فیزیکی باشد که بر اثر حرکت دادن بارهای الکتریکی به وجود خواهد آمد و باعث می‌شود نیروهای دفع ‌کننده یا جذب ‌کننده بین اشیاء شکل بگیرد.

در واقع حتما بسیاری از شما در رابطه با مگنت های آهن ‌ربایی بسیار شنیده‌اید و می‌دانید خطوط مغناطیسی ژئوفیزیکی دارند که از بخش شمالی آن یعنی قطب منفی به بیرون می‌روند و بعد از این ‌که این خطوط دور زدن دوباره از بخش قطب مثبت یعنی قسمت جنوبی به داخل آهن ‌ربا وارد خواهند شد.

در واقع تعریف بهتر این است که آهن‌ربا ها از قطب مثبت به‌ طرف قطب منفی و از طرف جنوب به سمت شمال به یکدیگر کشش دارند. پس اگر بخواهیم تعریفی از مغناطیس و نیروی مغناطیسی برای شما داشته ‌باشیم، هر آهن‌ربا به‌ عنوان یک نیروی مغناطیسی شناخته می‌شود که دارای میدان مغناطیسی نیز می‌باشد و می‌تواند آن را تولید کند.

میدان مغناطیسی ثابت برای آهن‌رباهای استاتیک می‌باشد

میدان مغناطیسی ثابت برای آهن‌رباهای استاتیک می‌باشد که با تغییر مواجه نمی‌شوند، اما برخی از الکترو مگنت ها وجود دارند که به ‌عنوان آهن‌رباهای الکتریکی شناخته می‌شوند

و هنگامی که تولید می‌شوند باعث می‌شود جریان الکتریسیته از میدان مغناطیسی داخل آن‌ها عبور کند. جنس اصلی آهن‌ربا ها معمولاً از فلز می‌باشد که شامل آلیاژها، و آهن می‌باشند.

آلیاژها مخلوطی از دو فلز یا یک فلز و ماده غیرفلزی دیگری می‌باشد که می‌تواند آن را تشکیل بدهد. پس تا به این ‌جای مبحث دریافتید که مغناطیس چگونه تعریف می‌گردد.

میدان مغناطیسی ثابت برای آهن‌رباهای استاتیک می‌باشد
میدان مغناطیسی ثابت برای آهن‌رباهای استاتیک می‌باشد

پیشینه استفاده از مگنت تراپی

از زمان طب باستانی مگنت تراپی به‌ عنوان یک راهکار برای درمان مغناطیسی شناخته ‌شده بود و کاربرد بسیاری را در نواحی مختلف بدن داشت.

بهتر است بدانید نقش میدان‌های مغناطیسی در زندگی تمامی انسان‌ها بسیار مهم و حیاتی می‌باشد. هنگامی می‌توان این مسئله را بهتر درک کرد که این ‌موضوع را بفهمیم که زمین منبع یک مغناطیس بسیار بزرگ می‌باشد و هنگامی ‌که از یک سیستم جریان عبور می‌کند، در تمامی اطراف آن باعث شکل‌گیری میدان‌های مغناطیسی خواهد شد. مقدار میدان مغناطیسی به ‌صورت دایره می‌باشد و می‌توان میزان و شدت آن را نیز اندازه‌گیری کرد.

در واقع مسئله مهمی که برای مقدار میدان مغناطیسی وجود دارد، چگالی شدت آن می‌باشد که به واسطه نیروی مغناطیسی در اطراف و مرکز سیستم به وجود می‌آید.

حال اگر بخواهید در رابطه با تاریخچه و پیشینه‌ی مگنت تراپی دیسک گردن بدانید در قرن ۱۷ بر روی آن مطالعات و توجه بسیاری انجام گرفت و توانست در دیدگاه علم پزشکی بسیار مفید و مسرت‌بخش باشد.

استوار بودن این راهکار درمانی

استوار بودن این راهکار درمانی به این دلیل است که تمامی موارد در آن ماهیت الکتریکی دارند. با در نظر گرفتن این ‌که تمامی عناصر داخل غشای سلول و موارد آن میزان زیادی از بار الکتریکی و مغناطیسی را دارد، اهمیت مگنت تراپی را می‌توان نیز بالا برد. حتما می‌دانید که سلول‌های زیادی سبب شده تا به بدن انسان شکل بگیرد.

هر کدام از آن‌ها دارای فعالیت‌های الکتریکی می‌باشند و پتانسیل این را دارند که بتوانند در زمان متابولیسم لازم کاربرد خود را نشان بدهند.

در واقع امری طبیعی است که محتویات تمامی سلول‌ها یک سیستم ژنراتور می‌باشد که هنگامی‌که شارژ الکتریکی بدن انجام می‌گیرد باعث می‌شود این انرژی الکتریکی درگیر ضعف مغناطیسی شود و سپس باعث مرگ افراد خواهد شد.

حال هنگامی ‌که بدن افراد درگیر آسیب سلول‌ها می‌شود، پتانسیل پایه‌ای که در بدن هر فردی یافت می‌شود، تغییر می‌کند. عملکرد میدان مغناطیسی این است که به سلول‌ها نفوذ داشته باشد و باعث بهسازی نفوذپذیری غشا شود و همین‌طور سبب می‌شود تبادل یونی در سلول‌ها بسیار راحت‌تر انجام بگیرد.

پس در کنار آن افزایش مصرف اکسیژن در بدن اتفاق می‌افتد و امکان دارد نفوذ به میدان‌های مغناطیسی در تمامی سلول‌ها با هر عمقی به‌ صورت هم‌زمان صورت بگیرد. این شایعه در بدن بسیاری از افراد دیده می‌شود،

استفاده از این راهکار به ‌عنوان یک درمان پاتولوژی عمقی شناخته می‌شود

بنابراین استفاده از این راهکار به ‌عنوان یک درمان پاتولوژی عمقی شناخته می‌شود که می‌تواند تاثیر بسیاری بر روی درمان درد بگذارد و از گذشته‌ای دور این راهکار شناخته‌ شده است.

حال امکان دارد برخی از این نواحی درد در گردن اتفاق بیفتد که بیماران نیازمند خدمات مگنت تراپی دیسک گردن می‌باشد. در این امر فیزیوتراپی دکتر معینی می‌تواند شرایطی را فراهم آورد تا افراد از عملکرد مگنت تراپی دیسک گردن استفاده داشته باشند و بتوانند به درمان برسند.

استفاده از این راهکار به ‌عنوان یک درمان پاتولوژی عمقی شناخته می‌شود
استفاده از این راهکار به ‌عنوان یک درمان پاتولوژی عمقی شناخته می‌شود

انواع میدان مغناطیسی مگنت تراپی چه مواردی است؟

با توجه به این‌که اهمیت استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن از قدیم ‌الایام کاربرد داشته ‌است، امروزه نیز به ‌عنوان یک راهکار مؤثر شناخته می‌شود.

اما روش‌های قدیمی آن امروز توانستند با پیشرفته شدن علم و فناوری رشد کنند و در بسیاری از کشورها مورد استفاده قرار بگیرند. کشور آمریکا از این روش کاربردی به‌ عنوان درمان پیشرفت یاد می‌کند.

تمامی محققان این ‌موضوع را عنوان می‌کنند که امواج مغناطیسی و مگنت درمانی می‌تواند باعث شکل‌گیری میدان مغناطیسی ثابت در بدن گردد و باعث شود قدرت بدن بسیار افزایش یابد و در نهایت این ‌موضوع سبب حفظ و ایجاد تعادل در بدن خواهد شد. البته در این ‌موضوع از ۳ میدان مغناطیسی مختلف استفاده می‌گردد که در موارد زیر به آن‌ها را شرح خواهیم داد.

میدان مثبت

در واقع باید بگوییم برای استفاده از مگنت تراپی از این میدان بسیار کمتر استفاده می‌شود. فرکانس بالای میدان مثبت اغلب در اطراف ناحیه‌ای سر می‌تواند باعث ترشح هورمون اندورفین شود.

پس در نظر داشته باشید استفاده از آن برای آسیب‌های نخاعی و بیمارانی که مشکلاتی همچون بیماری ام‌اس دارند باعث می‌شود تا هورمون‌های آدرنالین و کورتیزول تحریک شوند و برای بیماری آن‌ها مؤثر واقع می‌شود.

میدان مثبت
میدان مثبت

میدان منفی

درد بیمار از طریق میدان مغناطیسی منفی کنترل می‌گردد و رو به کاهش می‌رود. استفاده از میدان منفی به نسبت میدان مثبت می‌تواند اثربخشی بالاتری داشته باشد.

زیرا این شرایط باعث می‌شود تا سطح اکسیژن سلول‌ها افزایش یابد و همین‌طور مقاومت بدن در مقابل بیماری‌های عفونی بیشتر شود.

در کنار آن هنگامی‌که میدان مغناطیسی منفی در بدن بیشتر شود، مواردی همچون ویروس‌ها، باکتری‌ها، التهاب و تورم، کاهش چربی، رسوب کلسیم و دیگر مواد کمتر اتفاق خواهند افتاد و کمک می‌کند تا تمرکز ذهنی افراد رو به ‌افزایش برود و باعث کاهش یافتن اختلالات رفتاری نیز می‌گرد.

میدان پالسی

عناصر اصلی بسیاری همانند آب، غذا، اکسیژن و نور خورشید برای روند زندگی افراد ضروری می‌باشد. همین‌طور میدان مغناطیسی تاثیر بسیار زیادی بر روی سلامت انسان‌ها دارد و کمک می‌کند تا سلامتی افراد بیشتر حفظ گردد.

میدان مغناطیسی پالسی برای تولید انرژی و محافظت بدن در برابر دردها کمک بسیاری می‌کند. پس برای درمان دردها و موارد مناطق آسیب ‌دیده بدن کمک می‌کند تا ترمیم بافت‌ها بهتر اتفاق بیفتد و بهبودی افراد با سرعت بالاتری دیده می‌شود.

لازم است بگوییم توان ‌بخشی افراد از طریق میدان مغناطیسی پالسی بسیار بالا می‌باشد و هیچ کدام از درمان‌های دیگر همانند آن نمی‌توانند باعث بهبود و تسکین دردها شوند.

حال با این شرایط دریافتیم که مگنت تراپی از اهمیت بسیاری برخوردار می‌باشد و می‌تواند فواید بسیاری برای بدن به دنبال داشته باشد.

اگر قصد دارید از مگنت تراپی دیسک گردن استفاده کنید ما با شما مرکز فیزیوتراپی دکتر معینی را معرفی می‌کنیم تا بتوانید تحت نظارت پزشکی با مهارت و دوره مگنت تراپی دیسک گردن را سپری کنید و به کاهش دردهای خود کمک بسیاری کرده باشید.

میدان پالسی
میدان پالسی

کاربرد اصلی مگنت تراپی در چه مواردی شمرده می‌شود؟

در واقع مگنت تراپی یک درمان جایگزین برای تحریک کردن اندرو فین های طبیعی در بدن می‌باشد و کمک می‌کند تا دردها به ‌صورت طبیعی در بدن تسکین بیابند. برای این ‌که تمامی دردهای موجود در بدن را تسکین بدهید، این راهکار مگنت تراپی می‌تواند به شما کمک کند.

مهم‌ترین مواردی که بر اثر مگنت تراپی درمان خواهد شد موارد زیر می‌باشند.

 • آرتروز کمر
 • درد سیاتیک
 • داشتن دردهای مفصلی
 • داشتن آرتروز گردن
 • داشتن دردهای عضلانی
 • داشتن عفونت مفاصل
 • داشتن بیماری‌های خونی
 • داشتن برخی از سرطان‌ها
 • وجود پوکی استخوان در بدن
 • شکل‌گیری اختلالات دستگاه ایمنی
 • وجود التهاب در مفاصل
 • شکل‌گیری اختلال خواب
 • مواردی همچون سردرد و میگرن
 • درد در ناحیه شانه، کمر و گردن
 • ضرب‌دیدگی و رگ ‌به‌ رگ شدن عضلات
 • نشانه‌هایی از تونل کارپت
 • التهابات تاندون
 • درد مزمن عضلات
 • روماتیسم و ورم‌های ورم کیسه‌های مفصلی
 • درد ناشی از کهولت سن
 • بهبودی بعد از عمل جراحی
 • پوکی استخوان
 • درد ناحیه زانو
 • فشارخون بالا
 • زخم‌های فشاری
 • سندرم خستگی مزمن
 • بیماری‌های پوستی
 • تنگی نفس
 • اسپاسم و گرفتگی عضلانی
 • آلزایمر
 • شکستگی‌های دیرجوش
 • بیماری پارکینسون
 • بی‌حالی و رخوت
 • آسیب‌های استخوانی همانند انواع شکستگی و ترک‌خوردگی
مهم‌ترین مواردی که بر اثر مگنت تراپی درمان خواهد شد موارد زیر می‌باشند.
مهم‌ترین مواردی که بر اثر مگنت تراپی درمان خواهد شد موارد زیر می‌باشند.

عملکرد مگنت تراپی به چه صورت می‌باشد؟

برای این ‌که دریابید مگنت تراپی دیسک گردن چگونه عملکردی دارد و می‌تواند چه تأثیری بر روی اندام‌ها داشته باشد، باید در رابطه با یک تصور غلط رایج در بین مردم صحبت کنیم.

برخی افراد تصور می‌کنند آهن ‌ربا قادر است آهنی که در خون موجود می‌باشد را به خود جذب کند. پس تصور آن‌ها بر این است که خون ممکن است حرکت داده شود و این سبب تحریک گردش خون می‌گردد. اما نکته خاصی که دراین‌باره وجود دارد این است که عملکرد آهن‌ربا در بدن بدین ‌صورت نمی‌باشد.

با توجه به این ‌که آهنی که در خون موجود می‌باشد، به هموگلوبین اتصال داده ‌شده است، نمی‌تواند یک واکنش میدان مغناطیسی آزاد شمرده شود. آن ذرات باردار موجود در خون توسط آهن‌رباهای ساکن می‌تواند تحت تاثیر قرار بگیرد و اعصاب و غشای سلول‌ها را از طریق واکنش‌های بیوشیمیایی به ‌طرز نامطلوبی با تغییراتی مواجه کند.

اما در رابطه با این امر متخصصان بیوفیزیک نظری داده‌اند که آهن ‌رباهای استاتیکی که در بازار وجود دارند، به قدری قدرت ندارند که بتوانند بر روی بدن تاثیر داشته باشند. آزمایشات دیگری درباره این موضوع انجام ‌گرفته که نشان می‌دهد آهن‌رباهای استاتیک هیچ نقشی بر روی جریان خون نخواهند گذاشت و این فرضیه را رد کرده‌اند.

البته پژوهش‌های دیگری نیز وجود دارد که نشان می‌دهد آهن‌رباهای ساکن امکان دارد عضلات را تحت تاثیر خود قرار بدهد. اما برای این ‌که به اثبات برسد کدام یک از این نظریه‌ها ر درست می‌باشد باید تحقیقات بیشتری دراین‌باره انجام بگیرد.

وجود میدان های مغناطیسی مختلف در بدن

حال برای این ‌که بدانید مگنت تراپی دیسک گردن چگونه می‌تواند انجام بگیرد، باید شما را دعوت به شنیدن این موضوع چالش ‌برانگیز کنیم.

این نظریه معتبر برای درمان بسیاری از بیماری‌ها انجام می‌گیرد و مگنت تراپی می‌تواند به‌ عنوان آهن ‌رباهای ثابت بر روی نقاطی از بدن که درگیر دردها می‌باشند، قرار داده شود. حتما می‌دانید که برحسب واحد تسلا قدرت آهن‌ربا ها در نظر گرفته می‌شود. هر تسلا معادل ده‌ هزار گاوس می‌باشد.

حال هنگامی که از آهن‌ربا ها برای خاصیت درمانی استفاده می‌شود، میزان قدرت مغناطیسی آن‌ها در برابر آب با آهن‌ رباهای معمولی بسیار بیشتر است.

دلیل افزایش خاصیت این آهن‌ربا این است که میدان‌های الکترومغناطیسی مختلفی در بدن به ‌صورت طبیعی وجود دارد و استفاده از مگنت تراپی می‌تواند برای درمان بیماری‌هایی همچون دیسک گردن، کمردرد و دیگر موارد انجام بگیرد و افراد بسیاری از آن استقبال کرده‌اند.

در سیستم‌های عصبی و انقباض ماهیچه‌ها فرآیندهایی وجود دارد

به‌ عنوان نمونه در سیستم‌های عصبی و انقباض ماهیچه‌ها فرآیندهایی وجود دارد که بر اثر مگنت تراپی تحت تاثیر قرار خواهند گرفت، اما بهتر است بدانید قلب بزرگ‌ترین میدان مغناطیسی در بدن را تشکیل می‌دهد. البته به ‌غیر از آن چندین فعالیت فیزیولوژیکی دیگر در بدن وابسته به نیروهای مغناطیسی مغناطیسی می‌باشد.

با توجه به این ‌که مغناطیس درمانی برای تسکین دردها مورد استفاده قرار می‌گیرد، می‌توانید در فیزیوتراپی از آن استفاده داشته باشید. برای این منظور به دلیل این‌ که از مزایا و ویژگی‌های مگنت تراپی دیسک گردن بهره‌مند شوید می‌توانید به فیزیوتراپی دکتر معینی مراجعه کنید و از این تخصص علمی برای درمان دیسک گردن استفاده داشته باشید.

در سیستم‌های عصبی و انقباض ماهیچه‌ها فرآیندهایی وجود دارد
در سیستم‌های عصبی و انقباض ماهیچه‌ها فرآیندهایی وجود دارد

تغییر در تعادل هورمونی با استفاده از مگنت تراپی

تأثیرات قابل ‌مشاهده برای بهبود یافتن فرایندهای فیزیولوژیکی بدن توسط مگنت تراپی انجام می‌گیرد که از مهم‌ترین آن می‌توان به مواردی همچون خارج کردن سموم و مواد ناخواسته، دفع سریع مواد زائد، آزاد کردن میزان زیادی از هورمون‌های اندروفین که به‌ عنوان مسکن طبیعی در بدن شناخته می‌شود، می باشند.

پس این ‌دست از مسائل باعث می‌شود آسیب ‌دیدگی‌های بدن فورا بهبود یابند و سبب می‌شود التهابات در بدن برطرف گردد و سیستم ایمنی تقویت یابد. همین‌طور باعث تنظیم و تعادل هورمون‌های بدن همانند اندروفین می‌باشد و کمک می‌کند تا تعادل در عملکرد آن‌ها برقرار شود و آنزیم‌هایی که باعث کاهش ورم، خشکی، نوع اسیدیته و جراحت و مصدومیت بافت‌ها می‌باشد، نیز به افزایش بیابد.

بافت‌های آسیب ‌دیده بسیاری در بدن انسان یافت می‌شود که از طریق مگنت تراپی التهابات مزمن آن‌ها اندک می‌شود و کلاژن بسیاری در مفاصل آسیب‌ دیده به وجود می‌آورد و باعث می‌شود بهبودی استخوان‌ها سریع‌تر باشد و به اجزای داخلی آن‌ها کمک می‌کند تا دردهای مزمن افراد برطرف گردد. در نهایت باعث تقویت سلامت عمومی بدن گردد.

به‌ همین دلیل است که اغلب پزشکان برای درمان دیسک گردن مگنت تراپی را پیشنهاد می‌دهند. برای منظور می‌توانید از فیزیوتراپی دکتر معینی به ‌عنوان برای استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن مراجعه کنید.

تغییر در تعادل الکترو‌مغناطیسی بدن با مگنت تراپی

در شرایطی که بر اثر مصدومیت یکی از بافت‌های بدن همانند ناحیه گردن با آسیب‌هایی مواجه می‌شود، تمامی یون‌های بار مثبت که در بدن وجود دارند، به سمت این ناحیه هجوم می‌آورند و هدفشان این است که به بخش آسیب ‌دیده بدن برسند. بنابراین احساس درد، ورم و گرفتگی بسیار در این ناحیه حاصل می‌گردد.

پس برای این ‌که آسیب ‌دیدگی در ناحیه گردن برطرف گردد و فوراً بدن فرد با بهبودی مواجه شود و به حالت اولیه خود برگردد، نیاز است بارهای منفی به وضعیت اصلی خود برگردند.

برای این کار میدان‌های مغناطیسی روی کار می‌آیند و در بخش آسیب‌ دیده باعث می‌شوند تا تعادل الکترومغناطیسی طبیعی برقرار شود. این شرایط باعث می‌شود بارهای منفی به سمت ناحیه اصلی خود باز گردند و تمامی علائم و دردهای به ‌وجود آمده در ناحیه گردن برطرف خواهد شد.

به‌ همین دلیل است که اهمیت استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن بسیار زیاد می‌باشد و می‌تواند یک راهکار اصولی برای برطرف نمودن دردها باشد.

اگر نیاز به استفاده از مگنت تراپی دارید، پیشنهاد می‌کنیم به فیزیوتراپی دکتر معینی مراجعه کنید تا بتوانید در بهترین شرایط درمان لازم برای دیسک گردن خود فراهم کنید.

تغییر در تعادل الکترو‌مغناطیسی بدن با مگنت تراپی
تغییر در تعادل الکترو‌مغناطیسی بدن با مگنت تراپی

برطرف ‌شدن عوارض دیسک گردن با استفاده از مگنت تراپی

میزان اکسیژن، اسیدیته و میزان گردش خون در نقاط آسیب ‌دیده گردن به دلیل وجود دردهای فراوان بسیار کمتر از حد ممکن می‌گردد.

همان‌طور که تا به این ‌جای این مطلب دریافتید عملکرد مگنت تراپی می‌تواند با استفاده از نیروی مغناطیسی کمک کند جریان یون کلسیم در این ناحیه آسیب ‌دیده بهتر صورت بگیرد و این باعث می‌شود میزان زیادی جذب یون کلسیم در مهره‌های دیسک گردن به وجود آید و در نهایت بهبود با سرعت بالاتری اتفاق خواهد افتاد.

از جهتی دیگر نیروی مغناطیسی کمک می‌کند تا شکل‌گیری رسوبات کلسیم در مفاصل گردن تشکیل نشود و از این شرایط پیشگیری می‌کند.

بیمارانی که درگیر مواردی همچون آرتروز گردن می‌باشند، عدم تشکیل رسوبات کلسیم در مفاصل آن‌ها بسیار کمک‌کننده می‌باشد. به ‌غیر از تمامی مسائل ذکر شده با استفاده از فرکانس‌های پایین‌تر میدان‌های مغناطیسی تغییرات بسیاری در فعالیت‌ها و واکنش‌های بیوشیمیایی در بدن رخ خواهد داد. در نهایت کمک می‌کند تا تسکین درد گردن اتفاق بیفتد.

البته در میدان‌های مغناطیسی که دارای فرکانس‌های بالاتری می‌باشند، باعث می‌شود افزایش جریان خون انجام بگیرد و باعث آرام شدن عروق خونی می‌شود.

استفاده از فرکانس بالاتر می‌تواند سبب تقویت قابلیت ترمیم و بازسازی به‌ صورت طبیعی در بدن باشد

همین‌طور استفاده از فرکانس بالاتر می‌تواند سبب تقویت قابلیت ترمیم و بازسازی به‌ صورت طبیعی در بدن باشد و این عملکرد برای افرادی که درد سیاتیک، درد کمر، درد گردن، دیسک دیسک کمر و دیسک گردن دارند، بسیار مناسب می‌باشد و می‌تواند درمان را برای آن‌ها به دنبال داشته باشد.

اصولاً عملکرد استفاده از میدان‌های مغناطیسی با بار منفی در واکنش‌های متابولیکی بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد و هدف از آن برقراری تعادل در واکنش‌های بدن می‌باشد.

به دلیل این ‌که واکنش‌های متابولیکی هنگامی‌که در بدن تعادل کافی نداشته باشند، امکان دارد بیماری‌های مختلفی همچون دیسک‌های بین مهره علی‌الخصوص در ناحیه گردن اتفاق بیفتد و به ‌مرور سبب التهاب در گردن و ایجاد دردهای بسیار می‌شود. اما برطرف نمودن این دردها از طریق اعمال میدان‌های مغناطیسی توسط بار منفی می‌تواند برای افراد مثمر ثمر واقع شود.

به‌ همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند در شرایطی استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن مفید و ضروری است تا بتواند درمان را در بهترین شرایط برای بیماران فراهم سازد.

برای این منظور می‌توانید به فیزیوتراپی دکتر معینی مراجعه داشته باشید تا شرایط مگنت تراپی دیسک گردن برای شما به بهترین نحو ممکن انجام بگیرد و در پی آن سلامتی شما حاصل گردد.

استفاده از فرکانس بالاتر می‌تواند سبب تقویت قابلیت ترمیم و بازسازی به‌ صورت طبیعی در بدن باشد
استفاده از فرکانس بالاتر می‌تواند سبب تقویت قابلیت ترمیم و بازسازی به‌ صورت طبیعی در بدن باشد

مگنت تراپی دیسک گردن به چه صورت انجام می‌گیرد؟

یکی از اتفاقات رایج در میان تمامی افراد درد در ناحیه گردن می‌باشد، اما نیاز به نگرانی نیست. زیرا بهبود بخشیدن دردهای موجود در ناحیه گردن توسط مگنت تراپی دیسک گردن امکان پذیر می‌باشد و هنگامی‌که میدان‌های مغناطیسی بر روی سطح پوست قرار بگیرند، باعث می‌شوند تا نیروهای مغناطیسی به بدن وارد شود.

در این حالت با نفوذ نیروهای مغناطیسی آهن موجود در خون با آن‌ها ارتباط برقرار می‌کند و در نهایت باعث می‌شود بهبود گردش خون اتفاق بیفتد و میزان جریان خون نیز افزایش خواهد یافت.

این تحریک توسط مگنت تراپی یا دیسک گردن انجام می‌گیرد و به ‌صورت موضعی می‌باشد. اما در شرایطی این آهن‌ربا بر روی سرخ ‌رگ اصلی قرار خواهند گرفت تا بتوانند تاثیرگذاری بهتری بر روی دیسک گردن داشته باشند.

میدان‌های مغناطیسی بسیار متفاوتی در ناحیه گردن وجود دارد و بسیار گسترده می‌باشند. اما استفاده از مگنت تراپی کمک می‌کند تا دردهای موجود در ناحیه گردن که به دلیل دیسک گردن به ‌وجود آمده است کاهش یابد.

در این شرایط فیزیوتراپی دکتر معینی می‌تواند بهترین خدمات رسانه‌ای را در رابطه با مگنت تراپی دیسک گردن داشته باشد و شرایط درمان برای افرادی که دچار این عارضه شده‌اند را به‌ خوبی برای آن‌ها شرح دهد و از بهترین عملکرد استفاده داشته باشد تا باعث شود دردهای موجود به حداقل برسند.

مگنت تراپی دیسک گردن به چه صورت انجام می‌گیرد؟
مگنت تراپی دیسک گردن به چه صورت انجام می‌گیرد؟

انواع مگنت تراپی دیسک در گردن چه مواردی شمرده می‌شود؟

مگنت تراپی دیسک گردن در ۲ دسته زیر می‌تواند برای افراد مفید باشد.

مگنت تراپی استاتیکی یا ثابت

شرایط انجام این نوع مگنت تراپی این است که مگنت ها بر روی بخش دیسک گردن به ‌جهت تسکین درد به‌ صورت ثابت قرار می‌گیرند. بهترین نمونه‌های آن‌ها شامل دست ‌بندهای مغناطیسی می‌شوند که می‌تواند برای دیسک گردن نیز مفید باشد.

این مگنت ها به ‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که باید در تماس با بدن افراد باشند تا بتوانند باعث تسکین دردها شوند. مواردی همچون محصولات مغناطیسی گردنبندهای مغناطیسی، زانو بندهای مغناطیسی، کمربندهای مغناطیسی، شانه بندها، مچ بندها، تشک‌ها، دستکش‌ها، و دیگر موارد می‌تواند به ‌عنوان مگنت تراپی استاتیکی شناخته شود که هر کدام از آن‌ها برای شرایط افراد می‌تواند مورد استفاده قرار بگیرد و با قیمت‌های مختلفی در بازار عرضه می‌گردد.

مگنت تراپی الکترو مغناطیسی

برای برطرف نمودن درد و تورم بعد از عمل‌ها و مواردی همچون دیسک گردن این نوع از مگنت تراپی می‌تواند کاربرد داشته باشد و کمک می‌کند سطح بافت نرم التیام بخشیده شود.

جلسات مختلفی برای درمان از این طریق توسط متخصصین فیزیوتراپی دکتر معینی ذکر می‌گردد تا این پالس‌های الکترومغناطیسی مستقیماً بتوانند بر روی محل آسیب‌ دیده یعنی دیسک گردن تاثیرگذار باشند و باعث تسکین یافتن دردهای موجود شوند.

تنها زمانی میدان‌های الکتریکی توسط الکترومغناطیس تولید می‌شوند که جریان الکتریکی در آن‌ها انتشار داده شود و بتواند برای بهبود درد بیمار مؤثر واقع شود.

مگنت تراپی الکترو مغناطیسی
مگنت تراپی الکترو مغناطیسی

انواع مختلف دستگاه‌های مغناطیسی شامل چه مواردی می‌باشد؟

برای این ‌که بتوانید دردهای موجود در ناحیه گردن را که به دلیل دیسک گردن به‌ وجودآمده است، را برطرف کنید نیاز است از دستگاه‌ها و محصولات مغناطیسی مختلفی استفاده داشته باشید. البته تمامی این موارد بر اساس نظریه پزشک اتفاق می‌افتد.

اما در هنگام مراجعه به فیزیوتراپی دکتر معینی به شما گوشزد خواهد شد که مواردی همچون کمربندهای مغناطیسی، محافظ شانه مغناطیسی و یا مگنت های نقطه ای می‌تواند برای درمان شما مفید باشد و سرعت بهبودی را بیشتر خواهد کرد.

حال در ادامه این مبحث توضیح مختصری در رابطه با انواع دستگاه‌های مغناطیسی برای شما خواهیم داشت تا با درک بهتری از آن‌ها استفاده داشته باشید.

میدان‌های مغناطیسی

متخصصینی که در کلینیک فیزیوتراپی دکتر معینی فعالیت دارند، از دستگاه‌هایی که تولیدکننده‌ی میدان مغناطیسی بزرگ هستند، برای دیسک گردن استفاده می‌کنند و در اطراف موضع محل درمان و از آن استفاده دارند.

بر اساس شرایط خاص هر بیمار می‌توان تعیین کرد که طول مدت ‌زمانی که نیاز است ناحیه گردن بیمار در معرض میدان مغناطیسی قرار بگیرد، چقدر باشد و بنابراین متخصصین فیزیوتراپی تعیین خواهند کرد که این زمان بر چه اساسی باشد.

کمربندهای مغناطیسی

یکی دیگر از مسائل درمانی جدید کمربند های طبی هستند که برای دیسک گردن مورد استفاده قرار می‌گیرند و به‌ عنوان کمربند مغناطیسی شناخته می‌شوند.

کاربرد آن‌ها در علم فیزیوتراپی و طب فیزیکی بسیار بالا می‌باشد و خاصیت آن‌ها به گونه ایست که از عملکرد مگنت تراپی دیسک گردن تبعیت می‌کند.

شرایط آن‌ها باعث می‌شود در محله‌های آسیب ‌دیده باعث ثبات مفاصل گردن شوند. طراحی این نوع کمربندها برای دیسک گردن به‌گونه‌ای انجام ‌گرفته که افراد به ‌راحتی بتوانند در محیط‌های مختلف و در هر ساعت از شبانه‌ روز همانند محل کار، منزل مهمانی و دیگر موارد از آن استفاده داشته باشند و مفاصل گردن خود را تقویت کنند.

کمربندهای مغناطیسی
کمربندهای مغناطیسی

محافظ شانه مغناطیسی

بسیاری از گردن دردها منجر به درد در ناحیه شانه نیز می‌گردد. حال محافظ‌های شانه مغناطیسی توسط متخصصینی که در فیزیوتراپی دکتر معینی فعالیت دارند، به بیماران تجویز می‌شود تا بتواند حرکات اصلاحی برای بیماران را در نظر بگیرد.

استفاده از این محافظ‌ها می‌تواند اثربخشی بسیاری در بخش آسیب ‌دیده گردن داشته باشد. به ‌غیر از آن می‌تواند خاصیت حمل کنندگی مفصل را نیز داشته باشد و در کنار آن مغناطیس درمانی نیز انجام خواهد گرفت.

انرژی مگنت ها در محافظ‌های شانه‌ای به ‌گونه‌ای تعبیه ‌شده است که کمک می‌کند، موضع آسیب‌ دیده زودتر بهبود بخشیده شود و برای جریان خون ، تسکین درد و دیگر موارد نقش بسیاری را در درمان افراد ایفا خواهد کرد.

در حالت کلی اگر بخواهیم عملکرد اصلی محافظ شانه مغناطیسی و بگوییم می‌تواند باعث ایجاد یک فشار مختصر بر روی ناحیه آسیب ‌دیده یعنی گردن باشد و کمک می‌کند تا ورم‌های موجود در این ناحیه کاهش پیدا کند.

عملکرد این محافظ شانه به ‌گونه‌ای است که می‌تواند فشار را در ۴ جهت مختلف تنظیم کند تا بتواند دقیقاً بر روی اندام گردن تمامی فشار آن تنظیم باشد.

به ‌غیر از این ‌که این محافظ دارای مغناطیس برای ناحیه گردن می‌باشد کمک می‌کند تا حفظ گرمای بدن صورت بگیرد و خاصیت درمانی آن این‌جا مشخص می‌شود که می‌تواند گرما را به ناحیه آسیب‌دیده بدن برساند و کمک بسیاری برای بهبودی داشته باشد.

برای این‌ که از این تجهیزات استفاده داشته باشید، بهتر است به فیزیوتراپی دکتر معینی مراجعه کنید تا در صورت نیاز حتما برای شما استفاده از این موارد تجویز گردد.

محافظ شانه مغناطیسی
محافظ شانه مغناطیسی

محافظ گردن مغناطیسی

برای اغلب افرادی که نیاز دارند تا از مگنت تراپی دیسک گردن استفاده داشته باشند و از این طریق مشکلات به ‌وجود آمده در گردن را بهبود ببخشند، استفاده از محافظ گردن مغناطیسی نیز به توصیه متخصصین فیزیوتراپی دکتر معینی انجام خواهد گرفت. جنس اصلی این نوع محافظا از پلیمر نئوپان می‌باشد.

این محافظ که هر ۲ طرف آن بر اساس نایلون‌های کشی محافظت داده شده‌ است و کمک می‌کند که حفظ گرما، تقویت جریان خون و فشرده ‌سازی و همین‌طور کاهش یافت ورم در موضع آسیب ‌دیده کاهش بیابد.

نوارهای قابل تنظیمی در این محافظ مغناطیسی وجود دارد که استفاده از آن‌ها سبب می‌شود این محافظ به‌ سادگی بر روی گردن ثابت بماند و دیگر دردهای ناشی از آسیب‌دیدگی دیسک گردن تشدید نخواهد شد. البته استفاده از این نوارها می‌تواند برای راحت‌تر گذاشتن و برداشتن این محافظ بر روی گردن و شانه کمک کند.

مگنت های نقطه ‌ای

تفاوت بسیاری بین مگنت های نقطه ‌ای از نظر نحوه استفاده با تمامی ابزارهایی که در بخش بالا توضیح دادیم وجود دارد. این مگنت ها در روند مگنت تراپی دیسک گردن مؤثر واقع می‌شوند و اندازه و ابعاد آن‌ها با شکل‌های مختلفی در بازار عرضه می‌شود.

فعالیت اصلی این مگنت ها به گونه‌ای است که می‌تواند بر روی نقاط درد آفرین دیسک گردن قرار بگیرد و همانند طب سوزنی قابلیت بهبود بخشی و ترمیم نقاط مدنظر را دارد.

به‌ عنوان نمونه اگر از این مگنت ها برای تسکین دادن درد گردن استفاده شود، بر روی نقاط خاصی که طب سوزنی برای بهبود بخشیدن دردها استفاده می‌کند، این مگنت ها قرار داده می‌شوند.

شناسایی نقاط طب سوزنی در ناحیه گردن توسط متخصصین طب فیزیکی در فیزیوتراپی دکتر معینی انجام می‌گیرد. زیرا این افراد کاملاً به روش‌های طب سوزنی آگاه هستند و تسلط کافی را به انجام این موارد دارند.

دست‌بندهای مغناطیسی

یکی دیگر از ابزارهایی که می‌تواند به ‌عنوان مگنت تراپی دیسک گردن کاربرد داشته باشد، استفاده از دست‌بندهای مغناطیسی می‌باشد. اعتقاد برخی از متخصصین بر این است که اگر این دستبندها برروی مچ دسته چپ قرار بگیرند، کمک می‌کنند تا اعصاب کمر، گردن تحریک شود و همین‌طور باعث کاهش دردهای موجود در دیسک گردن می‌باشد.

البته لازم به ذکر است بگوییم که تمامی این موارد باید بر اساس تخصص پزشک انجام بگیرد و مورد استفاده واقع شود و نمی‌توانید بدون دستور پزشک از آن‌ها استفاده داشته باشید.

برای ‌اینکه تشخیص دهید کدام یک از این ابزارها و وسایل می‌تواند برای درمان دیسک گردن مفید باشد و عملکردی را همانند مگنت تراپی دیسک گردن به افراد ارائه دهد، می‌توانید از متخصصینی که در فیزیوتراپی دکتر معینی فعالیت دارند کمک بگیرید و با علم آن‌ها از این وسایل استفاده داشته باشید.

دست‌بندهای مغناطیسی
دست‌بندهای مغناطیسی

مزایای استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن چه مواردی شمرده می‌شود؟

علوم پزشکی امروز تشخیص داده که استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن می‌تواند ویژگی‌ها و مزایای بسیاری را برای بیماران به ‌دنبال داشته باشد و به‌ عنوان یک راهکار مناسب برای کاهش یافتن التهابات، کاهش اسپاسم، تسکین درد و دیگر موارد در نواحی مختلف بدن علی‌الخصوص دیسک گردن شناخته ‌شده است.

نقش مؤثر مگنت تراپی در کم شدن خیلی از علائم های ناتوان بدن توانسته این راهکار را مفید جلوه بدهد.

در هر صورت مزایایی که می‌توان از مگنت تراپی دیسک گردن نام برد در موارد زیر خلاصه می‌شود.

 • افزایش یافتن سرعت ترمیم شکستگی استخوان‌ها
 • کاهش یافتن کبودی‌های موجود در ناحیه گردن
 • کاهش التهابات و ورم ها
 • به شکل‌گیری تاثیر خوب بر روی غشای سلولی
 • بیشتر شدن میزان اکسیژن‌رسانی و بهبود چرخش خون
 • سرعت یافتن دوره بهبودی بعد از عمل جراحی
 • کمک به ریلکس کردن بدن
 • کاهش یافتن سطح اسید لاکتیک موجود در عضلات
 • کمک کردن به پیشگیری از پوکی استخوان
 • کمک کردن به کم شدن استرس
 • تنظیم کردن میزان فشارخون و کلسترول
 • افزایش یافتن تمرکز
 • بهبود یافتن عملکرد سیستم ایمنی بدن
 • کمک به جلوگیری از عفونت‌ها در بدن
 • بهبود یافتن کیفیت خواب
 • بهبود حالات روحی افراد
 • بیشتر شدن سطح انرژی
 • بهبود یافتن توانایی کنترل ادرار
 • بهبود یافتن توانایی حرکتی و هماهنگی عضلات
 • کم شدن حالت انقباض و تشنج
 • کاهش یافتن میزان گرفتگی و درد در نواحی مختلف علی‌الخصوص گردن
 • افزایش تولید کلاژن برای ترمیم آسیب‌های مفصلی
 • کمک کردن به دفع مواد زائد و سمی از بدن
 • تقویت شدن سیستم ایمنی بدن
 • کم شدن دوران نقاهت
 • افزایش یافتن تبادلات یونی و سلولی
 • افزایش یافتن سرعت سوخت‌ و ساز سلول‌ها
در هر صورت مزایایی که می‌توان از مگنت تراپی دیسک گردن نام برد در موارد زیر خلاصه می‌شود.
در هر صورت مزایایی که می‌توان از مگنت تراپی دیسک گردن نام برد در موارد زیر خلاصه می‌شود.

در هنگام استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن چه اتفاقی رخ خواهد داد؟

برای ‌اینکه بیمار بتواند درد ناحیه گردن خود را بر اثر مگنت تراپی برطرف کند، از تخصص پزشکان فیزیوتراپی دکتر معینی کمک می‌گیرد و آنها صلاح می‌دانند که بیمار از این عملکرد می‌تواند دیسک گردن خود را بهبود ببخشد.

برای این منظور نیاز است بیمار با لباس کاملاً پوشیده بر روی صندلی یا تخت قرار بگیرد. به دلیل این‌که لازم است مگنت تراپی بر روی دیسک گردن انجام بگیرد، اگر بر روی صندلی بنشیند امکان دارد شرایطی مگنت تراپی بهتر برای او انجام بگیرد.

اغلب افراد در هنگام استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن هیچ‌گونه دردی را احساس نمی‌کنند، فقط یک گرمای خفیف در ناحیه گردن به وجود می‌آید. اما در کنار این شرایط امکان دارد برخی از افراد میزان اندکی سوزش در برخی نقاط بدن خود احساس کنند.

سیستم بدنی هر فرد با دیگری متفاوت است

همین‌طور با توجه به گزارشات انجام ‌شده دریافتیم که سیستم بدنی هر فرد با دیگری متفاوت است و برخی دیگر از افراد به میزان اندکی درد را تجربه کرده‌اند. اما این درد به ‌حدی ناچیز است که که نگران‌کننده نمی‌باشد.

وجود این دردها فقط تا ۳ جلسه اول درمان ادامه‌دار خواهد بود، اما با گذشت این ۳ جلسه دردهای ناشی از مگنت تراپی دیسک گردن و حداقل خواهد رسید و بسیار کمتر از گذشته می‌شود.

زیرا تاثیرگذاری این مگنت تراپی در بدن در حال انجام می‌باشد. گزارشات تعیین ‌شده به این شرح بوده ‌است که برخی از افراد وضعیت خود را با گذشت چندین جلسه از مگنت تراپی شرح داده‌اند و با بهبودی کامل مواجه شده‌اند. برای این ‌که جلسات اولیه مگنت تراپی دیسک گردن توسط فیزیوتراپی دکتر معینی انجام بگیرد، در جلسه اول حدوداً ۲۰ تا ۴۵ دقیقه زمان لازم است.

البته بر اساس ناحیه آسیب‌ دیده امکان دارد، زمان این جلسات متغیر باشد. اما در جلسات بعدی براساس شرایط بیمار مدت‌زمان مگنت تراپی دیسک گردن بین ۱۰ تا ۳۰ دقیقه برآورد شده ‌است.

سیستم بدنی هر فرد با دیگری متفاوت است
سیستم بدنی هر فرد با دیگری متفاوت است

مگنت تراپی دیسک گردن چگونه می‌تواند با التهابات موجود مبارزه کند؟

هنگامی‌ که تشخیص داده می‌شود که مگنت تراپی برای درمان دیسک گردن مؤثر می‌باشد، توسط قرار دادن مگنت ها بر روی ناحیه درمان و التهابات میدان‌های مغناطیسی که در مگنت ها وجود دارند شروع به وارد شدن به پوست می‌کنند و می‌توانند به بافت‌های به اعماق بافت‌ها و جریان خون نفوذ داشته باشند.

حال واکنش‌های بسیاری بر اثر میدان‌های مغناطیسی و سلول‌هایی که یون‌های آن‌ها در مکان مناسبی نمی‌باشد رخ خواهد داد و این باعث می‌شود بعد از چند روز روند آسیب ‌دیدگی سلول‌ها متوقف شود و سپس سرآغازی برای فرایند التیام و ترمیم می‌باشد.

هنگامی ‌که التهابات موجود بدن کمتر شد، باعث می‌شود آسیب‌های به ‌وجود آمده براثر التهاب برطرف گردد و اکسیژن و مواد مغذی تازه مجدداً شروع به بازسازی می‌کنند و در بدن به ‌اندازه کافی تامین خواهند شد.

فرآیند استفاده از مگنت تراپی

اصولاً مگنت تراپی به ‌عنوان درمان خاصی برای ناحیه بدن شناخته می‌شود و نواحی که دارای عوارض بیماری همچون دیسک گردن می‌باشند، باید از مگنت ها استفاده داشته باشند.

در برخی مواقع مگنت ها در زیر باندهای کشی بر روی سطح پوست قرار می‌گیرد. سپس با استفاده از نوارهای چسب‌های پزشکی در محل موردنظر فیکس خواهد شد و در هنگام فرایند مگنت تراپی روش‌های درمانی مشابه دیگری برای بیمار انجام می‌گیرد که می‌تواند شامل مواردی همچون درمان ریکی یا انرژی ‌درمانی باشد

و در این حالت بیمار به ‌راحتی دراز می‌کشد و مگنت ها بر روی بخش‌های مختلف گردن و به‌ جهت درمان قرار داده می‌شوند. همین‌طور در صورت نیاز و تشخیص متخصصین فیزیوتراپی دکتر معینی می‌توانند از روش‌های درمانی دیگر در کنار آن نیز استفاده کرد.

فرآیند استفاده از مگنت تراپی
فرآیند استفاده از مگنت تراپی

موارد عدم استفاده از مگنت تراپی

استفاده از مگنت تراپی برای بسیاری از افراد پیشنهاد می‌شود. اما در رابطه با انجام آن برخی ممنوعیت‌ها وجود دارد که امکان دارد برخی از افراد نتوانند از این راهکار درمانی استفاده داشته باشند. اگر دارای شرایط زیر می‌باشید، شما کاندید مناسبی برای استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن نیستید.

 • وجود نوعی عفونت حاد
 • وجود بیماری‌های قارچی
 • داشتن دیابت در دوران جوانی
 • باردار بودن
 • بالا بودن پایین بودن فشار خون
 • آنژیوپاتی دیابتی
 • اختلالات حاد در گردش خون
 • استفاده از تنظیم‌ کننده ضربان قلب
 • ناتوانی سرخ ‌رگ‌های قلب
موارد عدم استفاده از مگنت تراپی
موارد عدم استفاده از مگنت تراپی

استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن امن می‌باشد؟

برخی از افراد نگرانی در رابطه با امر بودن راهکار استفاده‌ شده، دارند. برای این منظور باید بگوییم مگنت تراپی دیسک گردن اگر توسط متخصصین فیزیوتراپی دکتر معینی انجام بگیرد کاملاً بی‌خطر می‌باشد.

البته اگر در شرایطی اقدام به استفاده از مگنت تراپی در مراکزی که تخصص کافی ندارند، داشته باشید امکان دارد نگرانی‌هایی را برای شما به دنبال داشته باشد.

البته وجود برخی از عوارض جانبی محدود برای افراد نگران ‌کننده نیست و به ‌هیچ‌ عنوان هیچ شرایط جدی به ‌عنوان عوارض اصلی مجمع ترابی گزارش نشده ‌است و مواردی همچون احساس سوزش، احساس گرما، مشکلات خواب، بی‌حسی و دیگر موارد فقط در برخی مواقع گزارش‌ شده است که تا که حدوداً ۳ درصد از کل بیماران را شامل می‌شود.

در چند روز اول بعد از درمان این شرایط حدوداً ۴ درصد بین بانوان و ۱ درصد بین آقایان دیده ‌شده است و امکان دارد مشکلات تمرکز و شدت یافتن موقت دردها را تجربه کنند که امری عادی می‌باشد و جای هیچ‌گونه نگرانی برای این موارد وجود ندارد.

برخی ملاحظات برای استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن

برای این که از مگنت تراپی دیسک گردن استفاده کنید، باید اطلاعات دقیقی در رابطه با برخی ملاحظات داشته باشید. مواردی که در ادامه ذکر می‌کنیم می‌تواند به شما در هنگام استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن کمک کند.

اغلب استفاده از مگنت تراپی برای نواحی مختلف بدن بدون خطر و عوارض شناخته می‌شود. اما امکان دارد شرایط برخی از افراد به گونه‌ای باشد که این راهکار برای آن‌ها ایمن و بی‌خطر نباشد.

به‌ عنوان نمونه اگر شخصی از پمپ‌های انسولین استفاده می‌کند و یا این ‌که دستگاه‌های تنظیم ضربان قلب را مورداستفاده قرار می‌دهد، قادر به در معرض قرار گرفتن میدان‌های مغناطیسی نمی‌باشد. به دلیل این ‌که امکان دارد عملکرد این دستگاه‌ها بر اثر میدان‌های مغناطیسی با اختلالاتی مواجه رو به رو شود.

اما به‌ غیر از این موارد استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن کاملاً ایمن و بدون هیچ‌گونه عارضه جانبی می‌باشد و افراد می‌توانند به ‌سادگی از آن برای درمان دیسک گردن تحت نظارت فیزیوتراپی دکتر معینی استفاده داشته باشند.

اگر در شرایط خاصی به سر می‌برید و یا باید مراقبت‌های خاصی در طول زندگی خود داشته باشید

اگر در شرایط خاصی به سر می‌برید و یا باید مراقبت‌های خاصی در طول زندگی خود داشته باشید و روش درمانی خاصی دارید، قبل از این‌که از مگنت تراپی دیسک گردن استفاده داشته باشید حتما این نکات را به پزشک خود اطلاع بدهید.

این امری کاملاً ضروری است که حتما جزء به جزء از تمامی اقداماتی که برای سلامتی خود انجام می‌دهید پزشک را آگاه سازید. این شرایط کمک می‌کند تا روش‌های درمانی بهتری برای شما در نظر گرفته شود و سلامت شما را تضمین خواهد کرد.

تا به امروز هیچ‌گونه عارضه جانبی و ناراحتی ناشی از استفاده مگنت تراپی گزارش نشده ‌است و این روش به ‌عنوان راهکاری ایمن و بدون خطر توانسته برای درمان دردهای مختلف علی‌الخصوص دیسک گردن کاربردی باشد.

اگر در شرایط خاصی به سر می‌برید و یا باید مراقبت‌های خاصی در طول زندگی خود داشته باشید
اگر در شرایط خاصی به سر می‌برید و یا باید مراقبت‌های خاصی در طول زندگی خود داشته باشید

نتایج حاصل ‌شده از درمان با مگنت تراپی دیسک گردن چه زمانی حاصل می‌گردد؟

بر اساس شرایط افراد استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن متفاوت می‌باشد و مدت ‌زمان شروع مشاهده نتایج مثبت آن براساس مواردی همچون سبک زندگی، تناسب بدن، ماهیت و شدت مشکل، سن و دیگر موارد مشخص خواهد شد.

همین‌طور برای این‌ که بتوانید تشخیص دهید مدت ‌زمان مشاهده‌ی علائم درمان چقدر می‌باشد، بهتر است با گذشت ۱ تا ۳ جلسه از شروع درمان جزئیات لازم برای بررسی رفع دردهای موجود را انجام بدهید. در حالت کلی بعد از شروع فرایند بهبود امکان دارد مشکلات موارد زیر در رابطه با حل مشکل شما رخ دهد.

آرتروز

دردهای ابتدایی آرتروز با گذشت دو تا سه جلسه بعد از مگنت تراپی شروع می‌شود و بعد از گذشت شش هفته می‌توان این انتظار را داشت که تمامی دردها کم شود و توانایی حرکتی فرد بیشتر شود.

آسیب‌دیدگی‌های ورزشی

درمان از طریق مگنت تراپی برای این موارد امکان دارد بسیار سریع‌تر به نسبت موارد دیگر می‌باشد. زیرا این مشکل مزمن و طولانی‌ مدت نیست.

ناراحتی‌های مزمن

بیماری‌های مختلفی همانند پارکینسون و ام ‌اس هستند که به درمان مگنت تراپی واکنش نشان می‌دهند. برای این‌که علائم بهبودی بیمار را مشاهده کنید میزان شدت بیمار در این موارد تاثیر گذار می‌باشد.

پوکی استخوان

افرادی که درگیر پوکی استخوان هستند می‌توانند بین ۶ تا ۱۲ ماه تأثیرات مگنت تراپی را مشاهده کنند.

سطح کلسترول و فشارخون بالا

با گذشت سه تا چهار ماه بعد از مگنت تراپی می‌توان تشخیص داد که اندازه فشار خون و کلسترول کم شده است

دیگر شرایط همانند دیسک گردن

برخی از مشکلات دیگر را به‌ صورت دقیق نمی‌توان بیان کرد که چه زمانی برای استفاده از مگنت تراپی نیاز می‌باشد و واکنش‌های بدن به چه صورت خواهد بود.

برای این‌ که اطلاعات دقیق‌تری داشته باشید، بهتر است با متخصصانی که در فیزیوتراپی دکتر معینی فعالیت دارند ارتباط بگیرید تا بتوانید تشخیص دهند که مگنت تراپی دیسک گردن نیاز به چه چندین جلسه برای درمان لازم دارد.

دیگر شرایط همانند دیسک گردن
دیگر شرایط همانند دیسک گردن

فواصل درمان با استفاده از روش مگنت تراپی دیسک گردن

با توجه به این ‌که مشکل دیسک گردن مزمن می‌باشد، امکان دارد در دوره‌ای بازگشت داشته باشد و یا مجدداً عود کند. بنابراین توصیه متخصصین فیزیوتراپی دکتر معینی به بیمارانی که دیسک گردن دارند، این است که حدوداً ۲ بار در هفته از این درمان استفاده داشته باشند.

اگر آسیب‌دیدگی آن‌ها اخیراً شکل‌ گرفته است، توصیه ما این است که هر ۲ روز یک‌ بار از مگنت تراپی استفاده داشته باشند تا تاثیرگذاری بهتری از این راهکار مؤثر ببینند.

البته لازم به ذکر است بدانیم بدانید در صورت آسیب‌دیدگی‌های خفیف 1 دوره درمان متمرکز از مگنت تراپی پاسخ‌گوی نیاز بیمار می‌باشد. همان‌طور که از شرایط مزمن مشخص است برای این‌که بتوانید آن‌ها را برطرف کنید، نیاز است درمان مستمری برای حفظ سلامتی بیمار در نظر گرفته شود. پس برای مگنت تراپی دیسک گردن باید مستمراً از این موارد استفاده داشته باشید تا بتوانید سلامتی را بازیابید.

استفاده از داروها در هنگام مگنت تراپی دیسک گردن

شرایط مگنت تراپی دیسک گردن به گونه ایست که می‌توان داروهای درمانی دیگر در کنار این راهکار استفاده کرد. اصولاً متخصصینی که در فیزیوتراپی دکتر معینی فعالیت دارند، بنا بر حرفه خود به بیماران توصیه می‌کنند داروهای مشابه خود را به ‌صورت معمولی استفاده داشته باشد. اما در شرایط استفاده از آن بهتر است با پزشک معالج خود مشورت کنند.

اگر شما نیز درگیر بیماری مزمنی همچون دیسک گردن می‌باشید، بهتر است در ابتدا شرایط خود را برای پزشک معالج شرح بدهید تا اگر هر گونه محدودیتی در رابطه با استفاده از مگنت تراپی برای شما داشته باشد و برای شما شرح دهد و اطلاعات لازم دراین‌باره را در اختیار شما قرار بدهد.

سایر روش‌های درمانی در کنار مگنت تراپی

می‌توانید در فیزیوتراپی دکتر معینی دیگر راهکارهای درمانی دیگر که می‌توانند در کنار مگنت تراپی استفاده شوند را نیز بهتر بشناسید، این موارد عبارت‌اند از:

 • طب سوزنی
 • الکتروتراپی
 • شوک درمانی
 • اولتراسوند
 • ورزش و درمان‌های فیزیکی
سایر روش‌های درمانی در کنار مگنت تراپی
سایر روش‌های درمانی در کنار مگنت تراپی

چه رابطه‌ای بین مگنت تراپی و فیزیوتراپی وجود دارد؟

در حقیقت با ذکر تمامی مطالب بالا باید فهمیده باشید که باید از این ‌موضوع اطلاع پیدا کرده باشید که مگنت تراپی به ‌عنوان یکی از روش‌های زیرمجموعه فیزیوتراپی شناخته می‌شود. به دلیل این‌ که عملکرد مگنت تراپی دیسک گردن می‌تواند بر روی عضلات و استخوان‌های مختلف بدن کاربرد داشته باشد و سبب شود تا دردهای موجود کاهش یابد و همین‌طور تورم التهاب‌های موجود در اندام‌های مختلف به کمترین حد خود برسد.

در نظر داشته باشید اگر پزشک شما تشخیص داده باشد، برای دیسک گردن می‌توانید از دو راهکار مگنت تراپی و فیزیوتراپی در کنار یکدیگر استفاده داشته باشید تا سرعت روند بهبود درمان شما بیشتر باشد و تاثیرگذاری آن بیشتر گردد.

برای این منظور می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی دکتر معینی استفاده داشته باشید. به دلیل این‌ که در این مرکز از دو روش مگنت تراپی دیسک گردن و فیزیوتراپی در کنار یکدیگر می‌توانید استفاده داشته باشید

و این می‌تواند درمان لازم برای بسیاری از افراد با مشکلات مختلف عضلانی و استخوانی را برطرف کند و در نهایت باعث می‌شود اندام‌های آسیب‌ دیده تسکین پیدا کنند و مواردی همچون گردن درد نیز برطرف گردد.

چه رابطه‌ای بین مگنت تراپی و فیزیوتراپی وجود دارد؟
چه رابطه‌ای بین مگنت تراپی و فیزیوتراپی وجود دارد؟

هزینه هر جلسه مگنت تراپی دیسک گردن چگونه محاسبه می‌گردد؟

سوالات بسیار زیادی در رابطه با هزینه مگنت تراپی دیسک گردن پرسیده می‌شود، به دلیل این ‌که مسئله هزینه و قیمت یکی از معضلات اصلی اغلب عموم مردم جامعه می‌باشد.

اما حقیقت اصلی در رابطه با ذکر هزینه موجود برای مگنت تراپی دیسک گردن است که این روش در مراکز مختلف درمانی و فیزیوتراپی ها انجام می‌گیرد و پارامترهای مختلفی می‌توانند بر روی هزینه آن تاثیرگذار باشند.

البته در نظر داشته باشید شرکت‌های بیمه‌ای می‌توانند هزینه‌های آن را تحت حمایت خود بگیرند. به ‌همین دلیل هیچ‌گونه قیمت ثابتی برای هر جلسه مگنت تراپی دیسک گردن برآورد نمی‌شود.

اما در حالت کلی برای تشخیص دهید چگونه می‌توان این هزینه را برآورد کرد، پارامترهایی همچون شدت بیماری، تعداد جلسات درمانی، نوع بیمه، شهرت پزشک مربوطه، تجارب مرکز فیزیوتراپی، هزینه‌های مراکز درمانی و دیگر موارد می‌تواند در قیمت مرگ مگنت تراپی دیسک گردن تاثیرگذار باشد و هر جلسه از این عملکرد بر اساس این موارد تعیین خواهد شد.

بهتر است با پزشک خود مشورت کنید

برای این ‌که از نحوه این روش درمانی اطلاعات بهتری داشته باشید، بهتر است با پزشک خود دراین‌باره مشورت کنید یا این ‌که می‌توانید از خدمات فیزیوتراپی دکتر معینی به ‌عنوان بهترین مرکز فیزیوتراپی برای انجام مگنت تراپی دیسک گردن استفاده داشته باشید و تمامی سوالات ذهنی خود را از متخصصین این مجموعه بپرسید.

توجه داشته باشید در مقایسه با درمان‌های دیگری همچون جراحی هزینه و قیمت هر جلسه مگنت تراپی گردن دیسک گردن بسیار کمتر می‌باشد. به‌ همین دلیل است که پزشکان توصیه می‌کنند به ‌جای استفاده از روش‌های درمانی پرهزینه همانند جراحی از این راهکار اصولی استفاده داشته باشید.

زیرا این راهکار دیگر نیازی به استفاده از دارو ندارد و هزینه‌های افراد صرف خرید داروهای مختلف نخواهد شد. برای این منظور اگر قصد استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن دارید می‌توانید به فیزیوتراپی دکتر معینی مراجعه داشته باشید.

بهتر است با پزشک خود مشورت کنید
بهتر است با پزشک خود مشورت کنید

جمع بندی مطالب

اصولاً اطلاعات اشخاص در رابطه با این متد درمانی که با عنوان مگنت تراپی پیش شناخته می‌شود و یکی از زیرشاخه‌های متدهای فیزیوتراپی می‌باشد، بسیار محدود است.

بنابراین در این مطلب تلاش داشتیم در رابطه با موضوع مگنت تراپی دیسک گردن برای شما اطلاعاتی داشته باشیم و از تأثیرات، موارد کاربرد و مزایای آن بیشتر گفتیم.

در وهله اول واژه مگه تراپی دیسک گردن برای افراد بسیار غریب است، اما با مطالعه این مطلب می‌توانید درک درستی در رابطه با آن داشته باشید. اما موارد مؤثر دیگری باعث می‌شوند تا افراد دست به استفاده از این راهکار مفید بزنند.

یکی از مهم‌ترین آن هزینه مگنت تراپی دیسک گردن می‌باشد و دومین امر این است که دیگر نیاز به استفاده از داروهای خاص برای برطرف نمودن درد های ناشی از دیسک گردن وجود ندارد و افراد می‌توانند با دوره‌های سپری‌ شده در فیزیوتراپی دکتر معینی از این راهکار مفید استفاده داشته باشند.

مراجعه به مراکز معتبر

در آخر به ‌عنوان نکته نهایی باید این ‌موضوع را ذکر کنیم که حتما برای استفاده از مگنت تراپی دیسک گردن به مراکز درمانی که معتبر می‌باشند، مراجعه داشته باشید. به دلیل این‌ که این روش درمانی دارای حساسیت‌های بسیار بالایی می‌باشد که نیاز است توسط افراد متخصص انجام بگیرد و بر روی نواحی دیسک گردن تأثیرگذار باشد.

در غیر این صورت هیچ‌گونه نتیجه‌ای از مگنت تراپی نخواهید گرفت. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم از فیزیوتراپی دکتر معینی به‌ عنوان یک مرکز مجهز برای مگنت تراپی دیسک گردن استفاده داشته باشید تا متخصصین این مجموعه بتوانند بهترین خدمات را برای شما ارائه دهند و در نهایت باعث کاهش یافتن التهابات و دردهای موجود در ناحیه گردن شود.

امیدواریم که استفاده از این مطلب برای شما مفید بوده باشد و سطح آگاهی شما در زمینه مگنت تراپی دیسک گردن افزایش ‌یافته باشد.

منبع:

https://b2n.ir/n54046

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.