قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران
فهرست مطالب

در مقاله پیش رو تصمیم داریم با شرح مفصل و جامعی در خصوص قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران در خدمت شما باشیم. فیزیوتراپی یکی از روش های درمانی برای تقویت عضلات بدن و کاهش درد و التهاب های آن است که به روش های مختلف و با دستگاه های متنوع انجام می شود، در این مقاله قصد داریم در خصوص قیمت فیزیوتراپی در هر جلسه و موارد پیرامون آن توضیحاتی را برای شما بیان نماییم، با ما همراه باشید.

برای مشاهده فرآیند هزینه درمان فیزیوتراپی لطفا پست هزینه هر جلسه فیزیوتراپی را مطالعه نمائید.

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران
قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران

کلینیک فیزیوتراپی معینی در تلاش است با ارائه خدمات درمانی از جمله درمان ضایعات ارتوپدی ، نورولوژی ، روماتولوژی ، درمان آسیب های ورزشی ، سوزن درمانی و درمان های دستی و taping با بهترین متد های درمانی و تجهیزات پیشرفته نقش موثری در بهبود بیماران محترم داشته باشد.

 

اینفوگرافیک قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران

 

اینفوگرافیک قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران
اینفوگرافیک قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران

 

در ادامه به سوالات زیر پاسخ خواهیم داد:

فیزیوتراپی چیست و برای درمان کدام قسمت از بدن به کار می رود؟

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران چقدر است؟

انواع مدل های فیزیوتراپی چیست و میزان تأثیر عوامل مختلف در قیمت آن ها چقدر است؟

عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی در آب چقدر است؟

عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی در بیماری های زنان چیست؟

آیا برای پوست می توان فیزیوتراپی انجام داد و عوامل مؤثر بر قیمت آن کدام است؟

فیزیوتراپی در سالمندان چگونه است و عوامل مؤثر بر قیمت این روش درمانی کدام است؟

آیا برای بهبود بیماری های قلبی نیز فیزیوتراپی انجام می شود و قیمت آن چقدر است؟

عوامل اصلی در قیمت گذاری انواع روش های درمانی فیزیوتراپی چیست؟

عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی کودکان چیست و تا چه اندازه اهمیت دارد؟

توصیه های پزشک یا فیزیوتراپ به انجام حرکات اصلاحی همراه با روش فیزیوتراپی چه میزان اثر دارد؟

آیا معاینات پزشکی در تعیین قیمت فیزیوتراپی کمر یک عامل اصلی به شمار می رود؟

میزان هزینه فیزیوتراپی گردن با دستگاه های لیزری چقدر است؟

عامل اصلی قیمت در فیزیوتراپی زانو برای ورزشکاران چیست و تا اندازه باید با جدیت دنبال شود؟

آیا هزینه فیزیوتراپی کتف و شانه برای افراد مختلف متغیر است؟

 

فیزیوتراپی چیست و برای درمان کدام قسمت از بدن به کار می رود؟

فیزیوتراپی یکی از روش های درمانی در پزشکی است که جدیداً پرطرفدارترین روش درمانی به شمار می رود، دلیل این اعتبار آن است که این روش درمانی روی عضله های بدن کارایی خوبی را به انجام می رساند، تقریباً هر قسمت از بدن که دارای عضله باشد از این درمان برای کاهش درد استفاده می کند.

پزشکان و فیزیوتراپ ها با روش فیزیوتراپی توانسته اند رضایت و بهبود بیشتری را برای بیماران خود کسب نمایند، به عنوان مثال انجام فیزیوتراپی روی بخش کتف، شانه، کمر، گردن، آرنج، لگن، پا، زانو، دست و پا در کودکان و حتی افراد سالمند و غیره انجام می شود که هر یک از آن ها به مدل های خاصی از فیزیوتراپی نیاز دارند و با دستگاه های متنوعی هم انجام می شوند.

فیزیوتراپی چیست و برای درمان کدام قسمت از بدن به کار می رود؟چیست و برای درمان کدام قسمت از بدن به کار می رود؟
فیزیوتراپی چیست و برای درمان کدام قسمت از بدن به کار می رود؟

جالب است بدانید که روش درمانی فیزیوتراپی با دستگاه، به روش های مختلف خواهد بود زیرا هر دستگاه قابلیت خاص خود را دارد و برای بخش خاصی از بدن به کار می رود، علاوه بر این وجود تکنولوژی های روز دنیا در تولید دستگاه های فیزیوتراپی باعث شده است تا تکنیک های فناورانه زیادی در دستگاه به کار رود و برای آن برنامه ریزی های هوشمندانه ای نیز شده است.

یکی از این موارد مربوط به تنوع دستگاه های فیزیوتراپی است و دلیل دیگر می تواند به تنوع درمانی ارتباط داشته باشد. به عنوان مثال درمان با آب به یکی از روش های جدید در فیزیوتراپی تبدیل شده است و حتی روش های فیزیوتراپی در منزل برای افراد سالمند و نیز افرادی که توانایی حضور در مراکز فیزیوتراپی را ندارند توصیه می شود.

با این حال می توان دانست که روش درمانی فیزیوتراپی یک روش عمومی و پر طرفدار است و در عین حال به حالت های مختلف در هر مکانی می تواند انجام گیرد

و هر فرد با هر میزان توانایی یا عدم توانایی می تواند برای بهبود وضعیت خود و کاهش درد های التهابی و یا حتی عصبی از آن استتفاده نماید.

امروزه بسیاری از افراد جامعه در هر سنی که باشند ممکن است به درمان های فیزیوتراپی نیاز پیدا کنند و بدون فیزیوتراپی، بهبودی آن ها کند بوده و یا حتی این احتمال هم وجود دارد که در صورت عدم انجام این روش به بیماری ها یا عارضه های دیگری هم مبتلا گردند.

زندگی ماشینی امروزی باعث شده است تا بسیاری از افراد حتی جوانان نیز به عارضه های التهابی، عصبی، کشش های مکانیکی و غیره مبتلا شوند و کمر، گردن، کتف و شانه آنها به درد مبتلا شود که برای بهتر شدن وضعیت خود بایستی به روش های درمانی و پزشکی نوین همچون فیزیوتراپی روی آورند.

نکته قابل توجه آن است که روش های درمانی فیزیوتراپی برای هر سنینی یکسان است و تمامی افرادی که به عارضه های فوق مبتلا می شوند، می توانند از انواع روش های فیزیوتراپی برای بهبود و درمان کامل بیماری خود استفاده نمایند و سعی نمایند تا شیوه های نوین را برای آن به درستی به کار برند.

مراجعه تمامی افراد به مراکز توان بخشی و فیزیوتراپی های مختلف در سطح شهر و استان محل زندگی، برای افراد هزینه های متنوعی را در بردارد که می تواند شامل هزینه های رفت و آمد، هزینه های پزشکی، هزینه های آزمایش و تست، هزینه های فیزیوتراپی، هزینه های تعداد جلسات فیزیوتراپی و غیره باشد که باید تمامی آن هزینه ها پرداخت شود.

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران چقدر است؟

روش درمانی فیزیوتراپی یکی از روش های درمانی است که برای بهبود بیماری های عضلانی و عصبی استفاده می شود، این روش در تعداد جلسات تعیین شده ای که از سوی پزشک مشخص می شود باید انجام شود، برنامه ریزی آن نیز در روز ها و ساعت های خاصی تعیین می شود که بیمار باید در آن روز ها به فیزیوتراپ مراجعه داشته باشد.

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران چقدر است؟
قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران چقدر است؟

توجه داشته باشید که تعداد جلسات برای هر بیمار متغیر است و با توجه به میزان درد ناحیه مورد نظر در بدن و نیز میزان قوای جسمانی فرد متفاوت است، برای این منظور، تعداد جلسات مختلفی برای هر فرد بیمار تعیین می شود و این برنامه تا زمان بهبودی کامل بیمار ادامه خواهد یافت.

انجام فیزیوتراپی در هر شهر با توجه به شرایط و عوامل مختلف با هزینه های متفاوتی انجام می شود، به عنوان مثال در شهر تهران قیمت هر جلسه فیزیوتراپی با قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در شهر های دیگر متفاوت است و این تفاوت به واسطه نوع امکانات مرکز فیزیوتراپی، نوع تخصص و تجربه پزشک، تعداد جلسات و شیوه انجام فیزیوتراپی متغیر است.

قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران چقدر است؟
قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران چقدر است؟

هزینه هر جلسه فیزیوتراپی با توجه به شرایط بیمار و مرکز توان بخشی و فیزیوتراپی مختلف است و افراد سعی دارند برای انجام فیزیوتراپی خود به مراکزی که هزینه کمتر و با کیفیت تری دارند مراجعه نمایند و بدین وسیله در هزینه های خود صرفه جویی نمایند.

انواع مدل های فیزیوتراپی چیست و میزان تأثیر عوامل مختلف در قیمت آن ها چقدر است؟

همان طور که بیان شد فیزیوتراپی یکی از راه های جدید پزشکی است که برای درمان بیمار های عضلانی ناشی از کشش و عصب استفاده می شود و مدل های متنوعی دارد، مدل های متنوع این درمان روش های درمانی فیزیوتراپی نام دارد که با تکنیک های خاصی انجام می گیرد، هر روش با داشتن تکنیک یا تکنیک های خود میزان اثر گذاری متفاوتی برای بیمار دارد که تأثیر آن به عنوان پارامتر هزینه، مستقیم بودن عوامل را در آن روش بیان می کند.

انواع مدل های فیزیوتراپی چیست و میزان تأثیر عوامل مختلف در قیمت آن ها چقدر است؟
انواع مدل های فیزیوتراپی چیست و میزان تأثیر عوامل مختلف در قیمت آن ها چقدر است؟

در میان انواع مختلف روش های فیزیوتراپی می توان به موارد ذیل اشاره نمود و هر روش نیز با شیوه های خاص به درمان های مختلف بهبود بیماری های عضلانی فرد می پردازند این مدل ها عبارت هستند از:

 • ضربه زدن به مفاصل و بافت های آسیب دیده
 • تمرینات کششی و قدرتی
 • گرما و سرما درمانی
 • تحریک عصب الکتریکی از راه پوست با TENS
 • تحریک عضلانی الکتریکی
 • طب سوزنی
 • لیزر درمانی سرد
 • دستکاری یا به حرکت در آوردن مفاصل محیطی و ستون فقرات
 • جریان تداخلی
 • اولتراسوند
 • کشش مکانیکی برای مهره های گردنی و کمری
 • تحریک داخل عضلانی یا IMS

جالب است بدانید که برخی از روش های بیان شدن توسط برخی از مددکاران در منزل برای بیمار انجام می شود که شرکت های خدماتی زیر مجموعه مراکز درمانی فیزیوتراپی، این امکان را برای افراد فراهم آورده اند تا شیوه های مختلف درمان با روش فیزیوتراپی با سرعت بالا انجام شود و بهبودی بیمار با سرعت بیشتر و اعتبار بالاتری انجام گیرد.

عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی در آب چیست؟

فیزیوتراپی در آب یکی از مد های نوین فیزیوتراپی است که امروزه در بسیاری از مراکز درمانی مجهز و گسترده استفاده می شود، در واقع آب درمانی یکی از روش های نوین در درمان بسیاری از بیماری ها از جمله گرفتگی های عضلانی است، از این رو فیزیوتراپی نیز برای درمان بیماری از روش آب درمانی استفاده می کند.

عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی در آب چیست؟
عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی در آب چیست؟

زمانی که روش آب درمانی برای فیزیوتراپی استفاده می شود آن مرکز درمانی باید مجهز به تجهیزات ملزوم باشد و به نوعی سیستم ها و کانال های آب کشی در آن استفاده شود، بر اساس هزینه ای که برای این تجهیزات در نظر گرفته می شود، می توان هزینه قابل افزایش در فیزیوتراپی در آب را به عنوان اولین پارامتر در نظر گرفت.

میزان آبی که دارای املاح معدنی مناسب باشد نیز روی سلامت بدن تأثیر دارد و به عنوان دومین مؤثر در فیزیوتراپی در آب می توان به آن اشاره نمود، اصل انجام فیزیوتراپی با یک فیزیوتراپ و روش های به کاری گیری قابل مقایسه است، با این تفسیر مشخص می شود که تجربه فرد فیزیوتراپ در انجام حرکات اصلاحی و بهبود بخش برای بیمار، بسیار توصیه می شود که باید به آن توجه ویژه داشت.

بهداشتی بودن مکان برای انجام آب درمانی جهت فیزیوتراپی هم یکی از موارد قابل اشاره در تعیین هزینه مدل فیزیوتراپی در آب است

که باید به دقت به آن پرداخته شود تا بر اساس آن بیمار بعد از مراجعه به مرکز توان بخشی و فیزیوتراپی، به بیماری دیگری مبتلا نگردد و عوارض خطر ناک و جبران ناپذیری در ادامه این درمان به آن الحاق نگردد.

حضور مستمر و به موقع بیمار در مکان مورد نظر برای آب درمانی فیزیوتراپی نیز شرط دیگری است که در صورت کوتاهی و قصور بیمار به این موضوع، می توان افزایش هزینه را برای این روش درمانی در نظر گرفت و با شیوه های خاص آن را به عنوان یک قانون نظام مند در آورد و سعی نمود تا  این روش درمانی را با بهترین شیوه و با کم ترین زمان برای بهبود بیمار به کار بست.

با تفسیر موارد بیان شده متوجه می شویم که قیمت و هزینه مدل فیزیوتراپی با آب بر اساس عوامل بیان شده، دارای حالت های مختلفی است که باید به آن توجه نشان داد و هزینه را متناسب با هر یک از آن ها در نظر داشت، عوامل یاد شده، پارامتر های اصلی در تعیین قیمت برای این مدل خاص است که این هزینه در مقایسه با روش های دیگر فیزیوتراپی به عنوان بیشترین هزینه درمانی به شمار می رود و البته تعداد این مکان ها در هر شهر انگشت شمار است.

عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی در بیماری های زنان چیست؟

علم فیزیوتراپی به یکی از علوم مفید و کاربردی در جهان تبدیل شده است که برای درمان بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود. یکی از این بیماری ها، بیماری های مربوط به زنان است، قشر زن در جامعه به طرق مختلف در معرض انواع بیماری ها قرار دارد و تعداد بیماری های زنان در مقایسه با تعداد بیماری های مردان بیشتر است.

از این رو فیزیوتراپی نیز برای درمان بیماری های زنان راهکارهای تازه ای قرار داده است که به وسیله آن بهبودی قابل ملاحظه ای را برای آنان در بر دارد، این بیماری ها با روش های فیزیوتراپی به طرز باور نکردنی بهبود می یابند که هدف اصلی آن ها از بین بردن کاهش درد و نیز عفونت های زنانگی است.

عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی در بیماری های زنان چیست؟
عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی در بیماری های زنان چیست؟

به طور کلی عفونت های زنانه منجر به چسبندگی هایی در ناحیه های مختلف بدن آنان از جمله دستگاه تناسلی است و به تبع آن ها، عضلات اطراف لگن و شکم به عارضه بیان شده مبتلا می شود

که باعث ناهنجاری هایی در رفتار زنان می شود که ضعف عضلانی در ناحیه لگن و شکم و حتی دستگاه تناسلی زنان می شود.

از این رو توصیه می شود که روش فیزیوتراپی را برای بیماری های زنان به کار ببرید تا به وسیله آن از انجام برخی جراحی های زنانه در امان باشید، در واقع انجام فیزیوتراپی ها برای زنان، کمر درد های ناشی از انواع بیماری های زنانه را کاهش خواهد داد، در نتیجه پیشنهاد اول تمام پزشکان برای درمان بیماری های زنانه، انجام فیزیوتراپی در زنان است.

بعد از شناختی که از اهمیت فیزیوتراپی در زنان حاصل شد، می توانید با برخی از عوامل مؤثر بر قیمت آن آشنا شوید، این عوامل در تعیین قیمت نهایی اثر گذار است، به عنوان مثال اولین عاملی که در فیزیوتراپی زنان اثر بخش است نوع فیزیوتراپی است که برای زنان به روش های مختلف روی بخش ناحیه کمر انجام می شود.

علاوه بر این نکته تعداد جلسات انجام فیزیوتراپی در زنان مختلف است و این تعداد بر اساس وضعیت جسمانی زنان متغیر است، همچنین تخصص و تجربه ای که فیزیوتراپ در انجام روش های فیزیوتراپی دارد نیز در میزان هزینه و قیمت فیزیوتراپی اثر گذار است.

آیا برای پوست می توان فیزیوتراپی انجام داد و عوامل مؤثر بر قیمت آن کدام است؟

پوست یکی از بخش های حساس بدن است و روی تمام سطح بدن را پوشش می دهد. برای پوست روش های مختلفی وجود دارد که به بهبود شکل ظاهری و یا درد های پنهان زیر پوستی می انجامد، فیزیوتراپی نیز یکی از روش هایی است که برای درمان بیماری های مختلف پوستی به کار می رود.

زمانی که پوست دچار درد های خفیف یا شدید می شود که در ظاهر پنهان است، می توان از فیزیوتراپی پوست استفاده نمود، به عنوان مثال زمانی که پوست انسان دچار سوختگی می شود و آکنه و لوپوس می گیرد، با فیزیوتراپی پوست می توان این لک های پوستی را کم رنگ نمود و درد ناشی از آن را به مقدار صفر رساند.

آیا برای پوست می توان فیزیوتراپی انجام داد و عوامل مؤثر بر قیمت آن کدام است؟
آیا برای پوست می توان فیزیوتراپی انجام داد و عوامل مؤثر بر قیمت آن کدام است؟

یا زمانی که فردی به دلایل مختلف یک عمل جراحی انجام داده است و این جراحی بیشتر جراحی های پلاستیکی باشد، این احتمال وجود دارد که به التهاب های پوستی دچار شده باشد که اندکی تورم یا درد هم داشته باشد،

نکته

در این حالت تنها و بهترین راه ممکن در کاهش درد و التهاب دیده شده، فیزیوتراپی پوست است، این نکته که فرد جراحی را برای کسب زیبایی بیشتر انجام داده است عامل مهم تری است تا فرد بخواهد به روش فیزیوتراپی اقدام نماید و زیبایی خود را بیشتر حاصل نماید.

از این رو دیده می شود که روش فیزیوتراپی برای چنین درمان هایی یک روش مؤثر بوده که با قیمت های مختلف و حتی مضاعف به فرد عنوان می شود که وی بالاجبار باید آن را پرداخت نماید، با این محاسبات می توان نتیجه گرفت که میزان تخصص و تجربه فرد فیزیوتراپ در بر خورد با انواع مختلف پوستی به همراه نوع تجهیزات به کار برده شده در بهبود شرایط مختلف پوستی، در تعیین قیمت فیزیوتراپی اثر گذار است.

فیزیوتراپی در سالمندان چگونه است و عوامل مؤثر بر قیمت این روش درمانی کدام است؟

همان طور که بیان شد روش های مختلفی برای انجام فیزیوتراپی وجود دارد و افراد مختلف در هر سنی ممکن است به درمان های فیزیوتراپی نیازمند شوند، در میان افراد، سالمندان بیش از همه به مراقبت های پزشکی و فیزیوتراپ درمانی نیاز دارند، سالمندان همچون کودکان در دسته افراد کم توان به شمار می آیند که برای بهبود بیماری احتیاج بیشتری به درمان دارند.

فیزیوتراپی در سالمندان چگونه است و عوامل مؤثر بر قیمت این روش درمانی کدام است؟
فیزیوتراپی در سالمندان چگونه است و عوامل مؤثر بر قیمت این روش درمانی کدام است؟

فیزیوتراپی در سالمندان به نوعی توان بخشی است و این توان بخشی برای بهتر شدن اندام و جسم فرد سالمند به کار می رود، شاید بتوان گفت که فیزیوتراپی در سالمندان منجر به توانمند شدن آن ها برای انجام کارهای روزمره خواهد شد و همین نکته برای بهتر شدن حال آنان تأثیر مثبت دارد.

از آن جا که افراد سالمند معمولاً در منزل یا حتی خانه سالمندان حضور دارند، در اجتماع کمتر دیده می شوند و به نوعی اعضای بدن آن ها از تحرک در اجتماع محروم شده است زیرا هم توانایی خود را از دست داده اند و هم آن که روحیه و نشاط کافی را برای انجام کار های فردی و اجتماعی ندارند، از این رو روش درمانی فیزیوتراپی به عنوان یک روش درمانی بسیار مؤثر و توان بخش برای افراد توصیه می شود.

فیزیوتراپی در سالمندان چگونه است و عوامل مؤثر بر قیمت این روش درمانی کدام است؟
فیزیوتراپی در سالمندان چگونه است و عوامل مؤثر بر قیمت این روش درمانی کدام است؟

برای انجام این روش درمانی در سالمندان، افرادی هستند که دارای تجربه و مهارت های فیزیوتراپی بوده و با امکانات ویژه یا محدود برای بهبود اوضاع جسمانی افراد سالمند آموزش دیده اند

اثر بخشی این افراد همچون یک مکمل درمانی برای بیمار عمل می کند که به نوعی زنده بودن آن را معنا می دهد و ارتباط بر قرار کردن برای بهتر شدن روحیه افراد سالمند و نیز همراه شدن با روش های مختلف فیزیوتراپی باعث می شود تا تأثیر گذاری بسیار خوبی برای افراد سالمند حاصل گردد.

در یک عبارت کلی می توان نوع مرکز یا مکانی که فرد فیزیوتراپ برای بهبود حال بیماری فرد سالمند مراجعه دارد به همراه انواع تجهیزات درمانی و روش ها و تکنیک های اصلاحی و تعداد جلسات انجام آن ها، از جمله عوامل مهم و اصلی در تعیین قیمت فیزیوتراپی هستند.

جالب است بدانید شخص فیزیوتراپی که برای یک فرد سالمند انواع تجهیزات یا روش های درمانی را همراه با حرکات اصلاحی به کار می برد، به مرور زمان می تواند  به توان بخشی قابل ملاحظه ای در فرد سالمند دست یابد و وی را از افتادن در ورطه ناتوانی مطلق و شکستگی روحی نجات دهد.

عملکرد درست فیزیوتراپ برای سالمند

در حقیقت عملکرد درست فرد فیزیوتراپ برای یک سالمند همچون یک ناجی در رفع مشکلات جسمی، روحی، ذهنی و روانی و اجتماعی است که زندگی دوباره ای به سالمند اهدا می کند

تا وی بتواند به زندگی روزمره و فعالیت های فردی خود بپردازد، زمانی که فرد سالمند تحت نظر و مراقبت های فرد فیزیوتراپیست قرار می گیرد، از مشکلاتی چون پوکی استخوان بر حذر می شود.

عملکرد درست فیزیوتراپ برای سالمند
عملکرد درست فیزیوتراپ برای سالمند

در واقع توان بخشی مستمر فرد سالمند با درمان های فیزیوتراپی باعث می شود تا وی در انجام فعالیت های شخصی همچون بالا رفتن از پله، برخاستن از خواب و راه رفتن، توانمند شود، با این تفاسیر می توان گفت هزینه ای که برای چنین توانایی خارق العاده در افراد سالمند پرداخت می شود، در حکم پرداخت هزینه به ازای یک معجزه حیاتی است که عوامل مؤثر و دخیل در آن، برای شناسایی بهتر به آن اقدام می نمایند.

شما در حال مطالعه مقاله قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران هستید

آیا برای بهبود بیماری های قلبی نیز فیزیوتراپی انجام می شود و قیمت آن چقدر است؟

بیماری های قلبی و حتی بیماری های تنفسی نیز یکی از انواع بیماری هایی هستند که برای درمان آنها می توان از فیزیوتراپی استفاده نمود، به عبارت کلی فیزیوتراپی با دستگاه های جدید توانسته است در درمان بسیاری از بیماری ها اثر گذار باشد، زمانی که افراد مبتلا به درد های تنفسی و قلبی از روش درمانی فیزیوتراپی استفاده می کنند به نوعی کمک شایانی به تسریع بیماری خود نموده اند و همراه با شیوه های دیگر می توانند زود تر سلامتی کامل خود را به دست آورند.

هزینه ای که برای روش فیزیوتراپی قلب و ریه در نظر گرفته شده است نسبت به نتیجه اثر بخش آن شاید چیزی نباشد زیرا یک فرد در صورت داشتن ریه و قلب سالم می تواند نفس بکشد و به عنوان یک فرد زنده در جامعه به زندگی روزمره خود ادامه دهد و در صورت نداشتن این دو عنصر، دیگر فرد در قید حیات نخواهد بود و هیچ عاملی نمی تواند برای وی مؤثر باشد.

آیا برای بهبود بیماری های قلبی نیز فیزیوتراپی انجام می شود و قیمت آن چقدر است؟
آیا برای بهبود بیماری های قلبی نیز فیزیوتراپی انجام می شود و قیمت آن چقدر است؟

با این تفاسیر می توان گفت انواع بیماری های قلبی به شیوه های درمانی مختلفی نیز نیاز دارند، بنابراین فیزیوتراپی نیز یکی از این روش های درمانی است که با دستگاه ها و روش های مختلفی برای افراد انجام می شود،

در خصوص شیوه های درمانی فیزیوتراپی باید گفت که اصلاح الگوهای تنفسی، تحریک رفلکس سرفه، تخلیه ترشحات داخل ریه یا مجاری تنفسی، تقویت عضلات سیستم های تنفسی و حتی انواع روش های تنفسی و آموزش تمرینات تنفسی با درمان های فیزیوتراپی انجام می شود.

در یک عبارت خلاصه باید گفت هزینه ای که عوامل دستگاه های متنوع فیزیوتراپی و میزان تخصص و تجربه ای که فیزیوتراپیست در مجموعه فیزیوتراپی روی فرد بیمار اعمال می کند، به بهبود سیستم قلبی عروقی و وضعیت بیمار کمک شایانی می کند و قیمت تعیین شده در این روش نسبت به جراحی های قلب و تنفس و ریه بسیار ناچیز است و البته مثمر ثمرتر می باشد.

شما در حال مطالعه مقاله قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران هستید

عوامل اصلی در قیمت گذاری انواع روش های درمانی فیزیوتراپی چیست؟

در بخش های زیادی از این مقاله در خصوص اهمیت فیزیوتراپی و  انواع هزینه های آن نکاتی ارائه گردید در این بخش قصد داریم به صورت عمومی عواملی را به عنوان عامل های اصلی در تعیین قیمت گذاری های فیزیوتراپی بیان کرد که راهگشای مناسبی در پرداخت های افرادی است که برای آن برنامه ریزی دارند.

یکی از این عامل های اصلی، تعداد نواحی انجام فیزیوتراپی در بدن است که در میزان قیمت فیزیوتراپی تأثیر دارد، به عبارت دیگر هر چه تعداد نواحی فیزیوتراپی بیش تر باشد، تعداد انجام فعالیت های اصلاحی یا تحریک های عصبی انجام شده با انواع دستگاه های فیزیوتراپی نیز بیش تر است .

از این رو می توان گفت فردی که به عوارض درد و التهاب در بدن دچار می شود چنان چه برای درمان اقدام نماید و اعمال فیزیوتراپی را انجام دهد، زود تر بهبود می یابد و هزینه کمتری را پرداخت خواهد کرد ولی اگر برای درمان خود اقدام خاصی را انجام ندهد ممکن است تعداد عوارض بدن وی بیشتر شود و برای درمان باید مبلغ بیشتری را پرداخت نماید زیرا تعداد نواحی بدن که نیاز به فیزیوتراپی دارند نیز بیشتر می شود.

بر همین اساس می توان گفت نوع دفترچه بیمه و سلامت نیز بر میزان هزینه و مبلغ پرداختی تأثیر دارد، هر یک از دفترچه های بیمه دارای قیمتی مصوب از سوی وزارت بهداشت می باشند که فرد می بایست بر اساس تعرفه آن ها، هزینه را پرداخت نماید

دفترچه تأمین اجتماعی برای افرادی که در پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند به عنوان یکی از نیاز های اصلی فردی بوده و هزینه ای را به میزان تعیین شده در وزارت بهداشت و نیز سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می کند.

سایر دفتر چه های درمانی نیز همچون دفتر چه سلامت درمانی و غیره، تعرفه تخفیف کم تری دارند و باید طبق اعلام بیان شده هزینه پرداخت شود، بعد از تعرفه های مصوب و مشخص، تنها هزینه ای که بیش از همه می باشد و شخص بدون هیچ امکانات جانبی یا تخفیفات دیگر باید آن هزینه ها را پرداخت نماید، پرداخت آزاد است،

هزینه آزاد بیشترین مبلغ را برای فرد بیمار در بر دارد که باید طبق اعلام مرکز درمانی فیزیوتراپی آن را پرداخت کند. توجه داشته باشید در صورتی که فرد به مرکز درمانی فیزیوتراپی خصوصی مراجعه داشته باشد باید بیشترین هزینه را بپردازد.

نوع دستگاه فیزیوتراپی

عامل سوم و مهمی که برای انجام فیزیوتراپی می توان بیان کرد که هزینه فیزیوتراپی را متغیر خواهد کرد نوع دستگاه فیزیوتراپی برای انجام فیزیوتراپی است.

علاوه بر این مورد باید گفت که ویژگی های هر دستگاه برای فیزیوتراپی کردن آن قدر متغیر است که شیوه های درمانی خاص خود را در بر دارد.

زمانی که افراد بیمار برای درمان بیماری خود به روش فیزیوتراپی روی می آورند، قصد دارند با این روش هر چه زودتر به سلامت کامل برسند و برای آن هزینه پرداخت می کنند. شاید هم همین روش درمانی برای برخی به نوعی روش های حیاتی باشد که نیاز دارد آن را انجام دهد.

دستگاه های فیزیوتراپی امروزه دارای امکانات پیشرفته ای هستند که هر یک از آن ها شیوه های عملکردی خاص خود را دارد، در حال حاضر شرکت های جهانی تولید کننده دستگاه های فیزیوتراپی با شیوه های نوین سعی دارند بهترین کیفیت را برای تولید دستگاه های فیزیوتراپی به کار ببرند تا بدین شیوه، راه های بهبود بیمار را تسریع بخشند و برای آن برنامه ریزی خاصی را دارند که هر یک از آن ها طبق علوم پزشکی یکی از نیاز های اصلی بیمار را به سرعت بهبود می بخشد.

شما در حال مطالعه مقاله قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران هستید

عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی کودکان چیست و تا چه اندازه اهمیت دارد؟

کودکان  از جمله افرادی هستند که ممکن است به فیزیوتراپی نیاز داشته باشند و شیوه درمانی فیزیوتراپی برای آنان بیش از دیگر افراد است زیرا کودکان به تنهایی از عهده انجام کارهای خود ناتوان هستند مخصوصاً اگر از بدو تولد هم به عارضه هایی مبتلا باشند، به عنوان مثال کودکی که از همان تولد دارای گردنی است که به سمت و سوی خاصی زاویه دارد، نیازمند به فیزیوتراپی برای گردن است.

اگر گردن کودک به اندازه مثلاً 10 درجه انحراف داشته باشد، پزشک وی برای انجام فیزیوتراپی تعداد جلسات خاصی را به والدین وی گوشزد می کند و والدین می بایست تا درمان قطعی وی کودک را به فیزیوتراپی ببرند تا گردن وی در اثر تحریکات انجام شده به زاویه درست برسد و عصب وی در اثر شوک های دستگاه فیزیوتراپی به عملکرد مناسب دست یابد.

عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی کودکان چیست و تا چه اندازه اهمیت دارد؟
عوامل مؤثر بر قیمت فیزیوتراپی کودکان چیست و تا چه اندازه اهمیت دارد؟

با این حال باید بینیم برای درمان این کودک، چقدر فعالیت های دستگاه های فیزیوتراپی و نیز روش ها و حرکات اصلاحی تأثیر گذار است و تا چه اندازه این درمان برای وی مؤثر است.

بنابر این هر چه زمان انجام این اقدام سریع تر باشد هزینه پرداختی نیز کم تر است و در اثر تدبیرات مناسب هزینه های پرداختی با شیوه های خاص باید پرداخت گردد تا بهبود بیماری کودک سریع و مثمر ثمر باشد.

امروزه مراکز درمانی برای افراد سالمند و نیز کودکان بیش از سایر مراکز درمانی در حال تأسیس است و به این مراکز درمانی فیزیوتراپی، مراکز توان بخشی نیز می گویند، تلاش هایی که افراد فیزیوتراپیست در این مراکز برای سلامت و توان دهی به کودکان و افراد سالمند یا ناتوان انجام می دهند، به نوعی دادن یک زندگی نوین به آنان است که بیش از سایر افراد بیمار از اهمیت برخوردار است.

والدین کودکان و نیز متولیان افراد سالمند برای درمان اعضای خانواده خود هزینه ای که پرداخت می کنند ممکن است اندکی بیشتر باشد زیرا زمان درمان و بهبودی این دو دسته از افراد بیشتر است و به فعالیت های اصلاحی یا درمانی بیشتری نیاز دارند، از این رو مراکز فیزیوتراپی برای درمان آنان تخفیفاتی را ارائه می دهند تا اندکی به آسودگی والدین و متولیان آن ها کمک کرده باشند.

شما در حال مطالعه مقاله قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران هستید

توصیه های پزشک یا فیزیوتراپ به انجام حرکات اصلاحی همراه با روش فیزیوتراپی چه میزان اثر دارد؟

زمانی که شخص بیمار برای بهبود وضعیت خود به روش فیزیوتراپی روی می آورد، پزشک یا فیزیوتراپ وی را به انجام برخی از حرکات اصلاحی تشویق می کند که انجام آن همراه با روش درمانی فیزیوتراپی بسیار اثر گذار است  از این رو می توان گفت که اثر بخشی این دو همراه با هم، برای یک بیمار در حکم روش تسریع هر چه بهتر بیماری است.

زمانی که فرد بیمار به هر روشی به عارضه مبتلا می شود این احتمال وجود دارد که بدن وی در اثر التهاب های کششی یا مکانیکی به درد مبتلا شده است و یا آن که در اثر تحریکات عصبی روزمره خود، دچار آسیب های جدی شده است، از این رو توصیه می شود تا این روش را همراه با توصیه های پزشکی به کار ببرید تا بتوانید عملکرد درست را از انجام فیزیوتراپی داشته باشید.

نکته قابل توجه آن است که روش فیزیوتراپی همراه با انجام توصیه های پزشکی در دوره درمانی آنان، بیشترین بازدهی را برای درمان در بر خواهد داشت که باید به آن توجه نشان داد زیرا هر عمل یا اقدامی که سریع و درست و مناسب انجام شود، کمک بسیار اثر بخشی به بیمار دارد و وی را به زندگی دوباره خود بر می گرداند.

توصیه های پزشک یا فیزیوتراپ به انجام حرکات اصلاحی همراه با روش فیزیوتراپی چه میزان اثر دارد؟
توصیه های پزشک یا فیزیوتراپ به انجام حرکات اصلاحی همراه با روش فیزیوتراپی چه میزان اثر دارد؟

آیا معاینات پزشکی در تعیین قیمت فیزیوتراپی کمر یک عامل اصلی به شمار می رود؟

شخصی که به عارضه کمر درد مبتلا شده است برای بهبود خود باید فیزیوتراپی کمر را انجام دهد و انجام فیزیوتراپی کمر نیاز مند انجام برخی معاینات پزشکی است که باید فرد آن را به درستی پیاده سازی نماید، زمانی که فرد به هر طریقی دچار عارضه کمر درد یا دیسک کمر می شود، باید با معاینات پزشکی به تشخیص محل درمان کمر اقدام نماید.

کمر در بخشی از بدن قرار دارد که اصلی ترین قسمت آن ستون فقرات است و ایستادگی بدن به سبب وجود ستون فقرات است از این رو توجهی که به آن می شود می تواند فرد را از وخیم شدن اوضاع ایستادگی و تحرک نجات بدهد لذا باید تدبیرات مناسب در زمان قبل از فیزیوتراپی کمر ، توسط معاینات انجام شده به وسیله پزشک صورت گیرد.

آیا معاینات پزشکی در تعیین قیمت فیزیوتراپی کمر یک عامل اصلی به شمار می رود؟
آیا معاینات پزشکی در تعیین قیمت فیزیوتراپی کمر یک عامل اصلی به شمار می رود؟

بر همین اساس می توان در نظر داشت که شیوه های درمانی فیزیوتراپی برای فرد مبتلا به درد کمر می تواند متنوع باشد زیرا در درجه اول، استراحت برای این فرد بیمار در اولویت است و بعد از آن شیوه های درمانی فیزیوتراپی و حرکات اصلاحی اثر بخشی دوم را در بهبود درد های کمر دارند.

جالب است بدانید بخشی از معاینات پزشکی شامل تست های پزشکی یا آزمایش های درد کمر است که برای تشخیص بهتر انجام می شود لذا باید بدانید که انجام کامل این آزمایش ها برای نشان دادن به پزشک، کمک بسیار خوبی به افراد می کند تا بتوانند سریعتر به درمان برسند. همیشه تشخیص درست بیماری اولین گام در بهبود بیماری است که با کمک بیمار و پزشک می توان به این نقطه دست یافت.
اگر به مشکل عارضه کمر درد مبتلا هستید پیشنهاد میکنیم صفحه نحوه انجام فیزیوتراپی کمر را چک کنید.

شما در حال مطالعه مقاله قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران هستید

میزان هزینه فیزیوتراپی گردن با دستگاه های لیزری چقدر است؟

گردن یکی از اندام های بدن است که نیاز به مراقبت خاصی دارد تا به وسیله آن بتوانید کار های روزمره خود را انجام دهید، در خصوص فیزیوتراپی گردن هزینه ای که دستگاه های مختلف برای کاهش درد های گردن دارند، متفاوت است مخصوصاً اگر دستگاه درمانیف لیزری باشد.

گردن در همه افراد عضوی است که برای سلامت نیاز به اندک تحرک دارد، چنانچه فرد به دلایل مختلف ورزش یا نرمش گردن را نادیده بگیرد، به ناچار به درد های گردن مبتلا می شود و باید برای درمان خود از شیوه های خاصی استفاده نماید، شاید بتوان گفت در خصوص روش های درمانی می بایست راه های مختلف را آزمود و این راه تنها با شیوه های جدید و لیزری امکان پذیر تر است.

میزان هزینه فیزیوتراپی گردن با دستگاه های لیزری چقدر است؟
میزان هزینه فیزیوتراپی گردن با دستگاه های لیزری چقدر است؟

همان طور که گفته شد دستگاه های فیزیوتراپی با شیوه های نوین در حال تولید هستند و برای انجام امور مجهز به تکنولوژی ها و فناوری های روز دنیا هستند از این رو می توان گفت که دستگاه های لیزری یکی از جدید ترین دستگاه های فیزیوتراپی هستند که با سبک خاص برای درمان بیماری استفاده می شوند.

سبکی که دستگاه های لیرزی فیزیوتراپی برای درمان بیماری گردن دارند، شیوه ای است که ضد درد و التهاب نام دارد، در واقع پلان جامعی را که پزشک بعد از معاینات پزشکی در دسترس دارد، توسط دستگاه لیزری به کاهش التهاب کمک می کند و درد های عمیق زیر پوستی گردن را به سبک خاص یکی از دستگاه های فیزیوتراپی به نام tens یا اولتراسوند انجام می دهد و بهبود چشمگیری هم برای گردن دیده می شود.

شما در حال مطالعه مقاله قیمت هر جلسه فیزیوتراپی در تهران هستید

عامل اصلی قیمت در فیزیوتراپی زانو برای ورزشکاران چیست و تا اندازه باید با جدیت دنبال شود؟

ورزشکاران یک دسته دیگر از افرادی هستند که به عارضه های درد و التهاب دچار می شوند مخصوصاً آن که اگر این عارضه در بخش های کمر یا زانو باشد، بیشترین درد را برای آنان دارد، علاوه بر ورزشکاران، افرادی که به کهولت سن می رسند و یا آن که به درد های روماتیمسی یا درد های عضله ای دچار می شوند، به زانو درد مبتلا می شوند که برای درمان خود باید مراجعه سریع تر به پزشک داشته باشند زیرا قصور در زمان، ممکن است به ساییدگی زانو برسد که درمان آن نیز بسیار سخت تر است.

عامل اصلی قیمت در فیزیوتراپی زانو برای ورزشکاران چیست و تا اندازه باید با جدیت دنبال شود؟
عامل اصلی قیمت در فیزیوتراپی زانو برای ورزشکاران چیست و تا اندازه باید با جدیت دنبال شود؟

در خصوص عاملی که برای قیمت  فیزیوتراپی در زانو برای ورزشکاران باید به آن اشاره نمود، دستگاه درمانی زانو است که بعد از آن با روش های درمانی همچون روش سرد درمانی یا حرکات اصلاحی مورد نیاز و مکمل با فیزیوتراپی زانو باید انجام شود، تسریع بخشی درد های التهابی یا درد های ناشی از کشش های ورزشی و فعالیت های مکانیکی تنها با تجمیع درمان های بیان شده امکان پذیر است.

عامل اصلی قیمت در فیزیوتراپی زانو برای ورزشکاران چیست و تا اندازه باید با جدیت دنبال شود؟
عامل اصلی قیمت در فیزیوتراپی زانو برای ورزشکاران چیست و تا اندازه باید با جدیت دنبال شود؟

اگر ورزشکاران توصیه های پزشکان را به جدیت دنبال نمایند، می توانند شاهد بهبود سریع وضعیت خود شده و در صورت کوتاهی یا نادیده پنداشتن شیوه های درمانی زانو، به طور یقین به انجام جراحی های پزشکی روی خواهند آورد، در حالی که می توان با توصیه های پزشکی و حرکات اصلاحی از ورود به مرحله جراحی خود داری کرد و تنها با همین موارد و شیوه های مختلف دستگاه های فیزیوتراپی، به درمان خود اقدام نمود.

آیا هزینه فیزیوتراپی کتف و شانه برای افراد مختلف متغیر است؟

اشخاصی که به درد کتف و شانه مبتلا می شوند نیز می بایست به روش درمانی فیزیوتراپی روی آورند و برای درمان نیازمند پرداخت هزینه هستند اما بهتر است بدانید که پرداخت هزینه برای افراد مختلف در درمان با فیزیوتراپی شانه متغیر است، دلیل این تفاوت هم مربوط به تعداد نواحی کتف و شانه خواهد بود.

زمانی که هر دو شانه راست و چپ برای درمان به فیزیوتراپی نیاز دارند، در مقایسه با زمانی که تنها یک کتف به فیزیوتراپی نیاز دارد فرق دارد، از این رو می توان در نظر داشت که شیوه های درمانی برای کتف و شانه بسیار متغیر است و فیزیوتراپی به سبک های مختلف می تواند این بهبودی را برای بیمار به ارمغان آورد.

به طور کلی همه افراد در زمانی که تحرک کم تر داشته باشند به احتمال بسیار زیاد به درد کتف مبتلا می شوند یا اگر وسایل سنگین را به شیو های غلط و نادرست بردارند نیز به عارضه های درد کتف و شانه مبتلا می شوند از این رو دیده می شود که عامل اصلی برای بهبود درد های التهابی و کششی همین نکاتی است که پیرامون درد شانه می باشد.

توجه به شیوه درمانی فیزیوتراپی گردن
توجه به شیوه درمانی فیزیوتراپی گردن

از آن جا که افراد در هر سنی ممکن است به عارضه کتف و شانه مبتلا شوند، توجه به شیوه درمانی فیزیوتراپی گردن بیش از همه اهمیت دارد

و برای آن بایستی تدبیر درست را اتخاذ نمود، به عنوان مثال همه افراد از شرایط یکسان برخوردار نیستند و علاوه بر وضعیت جسمانی مختلف، از طبقات اجتماعی – اقتصادی خاصی هستند که پرداخت هزینه های درمانی متفاوتی دارند .

برای افراد داشتن دفترچه یا بیمه های درمانی مبالغ متغیری را در پرداخت های پزشکی به همراه دارد، از این رو افرادی که بیشترین تخفیفات درمانی را برای برخی بیماری ها از جمل فیزیوتراپی دارند، آسوده خاطر تر از افرادی هستند که نمی توانند هزینه های زیادی را برای درمان بپردازند، لذا می توان افراد را قبل از انجام فیزیوتراپی به دریافت دفترچه های درمانی با تخفیفات بیشتر تشویق نمود.

 

از آن جا که دفترچه های درمانی از سوی ارگان های خاصی به افراد داده می شود، تفاوت قیمت بسیار زیادی با یکدیگر دارند و برای آن ها می توان این تدبیر را در نظر داشت که  شیوه های مختلف درمانی در نظر گرفته شود

یکی از این موارد آن است که باید برای درمان بیماری خود از روش درست و با کیفیت که هزینه معقول یا کم تری داشته باشد استفاده نمود.

از آن جا که شیوه های درمانی زیادی را می توان با فیزیوتراپی برای اندام های بدن  انجام داد، قابل ذکر است که این روش یعنی فیزیوتراپی، شاید یکی از روش های درمانی آزاد به شمار آید که برای درمان ممکن است هزینه بیشتری داشته باشد.

به نوعی می توان گفت فیزیوتراپی یک روش درمانی آزاد است که بیشتر افراد به انجام آن نیاز خواهند داشت، امروزه هم مراکز درمانی زیادی در حال احداث هستند و البته سعی دارند که با تجهیزات جدیدتر فیزیوتراپی به توان بخشی عموم مردم بپردازند. از این رو تخصص افراد مجرب و متبحر فیزیوتراپیست، یکی از نیاز های جامعه عصر حاضر خواهد بود.

مگنت تراپی یک روش درمانی مغناطیسی می باشد که برای دانستن هزینه های درمان صفحه قیمت هر جلسه مگنت تراپی را مشاهده کنید.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید متشکریم و امیدواریم که مطالب آن برای شما آموزنده بوده و بهره کافی و لازم را از آن کسب کرده باشید.

پیشنهاد میکنیم مقاله ای هم در خصوص هزینه شاک ویو خار پاشنه  مطالعه کنید.

Call Now Buttonبا یک کلیک تماس بگیرید.